Yüz Germe Nedir?

Çeşitli faktörlerden ötürü yüzde istemsizce oluşan kırışıklıklardan kurtulmak amacıyla yüz germe işlemi yapmaya ara vermeden devam ediyoruz. Rititektomi olarak da bilinen yüz germe işlemi yaşlanma belirtileri ile birlikte ihtiyaç duyulan güzide işlemlerden bir tanesidir. Alanında uzman doktorlarımız ve estetisyenlerimiz tarafından kliniğimizde uygulanmakta olan bu işlem sayesinde kendinizi çok daha genç ve olduğunuzdan taze hissetmeye hazır mısınız?

Yüzde yaşa bağlı olarak kaz ayakları, kırışıklıklar, sarkmalar ve boyun ile gıdı bölgesine doğru gevşemeler meydana gelebilir. Bu tür estetik açıdan negatif görünen bölümlerden kurtulmanın doğal yolları erken yaş gruplarında işe yarar olabilir. Ancak yaş ilerledikçe kırışıklıklardan, sarkma ve gevşemelerden kozmetik ürünleriyle ya da diğer yöntemlerle kurtulmak pek mümkün olmaz.

Sizleri hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak bu kötü görünümlerden uzaklaştırmayı başarıyoruz. Güneşe maruz kalmak, yetersiz ve düzensiz beslenmek ya da en basitinden yanlış kozmetik ürünleri kullanmak kaçınılmaz kırışmalara, sarkmalara ve lekelere sebep olur. Kişi bu tür sorunlarda kendini yaşlı hissetmeye başlar ve kötü bir görünümü de beraberinde getirir. Yüzdeki sorunlara hoşça kal demek için yapılan işlem yüzün gerdirilmesi işlemidir. Tamamen yüz odaklı yaptığımız bu işlem sonrasında yüzünüzdeki gerginliği hissetmeyecek ve yalnızca güzelliğinizin ön plana çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Genel anestezi tercih ederek yapmakta olduğumuz yüz germe işlemi, uzman doktorlarımızın kontrolünde yapılır. Genel anesteziye karşı korkusu ya da bir endişesi olan yetişkin hastalarımızda ise sakinleştirici ilaçları ya da lokal anesteziyi tercih ediyoruz. 3 saat ile 10 saat arasında değişen işlem tekniklerine sahibiz. Hangi tekniği kullanmamız gerektiğine hastanın yüz hatlarına, yaş grubuna ve özellikle de yüzünde bulunan kırışıklık ve sarkma gibi sorunlara yönelik olarak karar veriyoruz.

Çene altında fazla olan yağları yağ enjeksiyon yöntemiyle buradan alıyoruz. Deride fazla olan sarkık bölgelerin kesme işlemiyle uzaklaşmasını sağlıyoruz. Yüz bölgesinde keşiden arda kalan deride ise germe işlemi yaparak arkaya doğru dikiş atma aşamasına geçiş yapıyoruz. Ancak dikişler estetik olarak atıldığından yüzde kalıcı herhangi bir iz meydana gelmez ve bu durum hastalarımızı bir hayli memnun eder. Şakaklardan itibaren çektiğimiz yüzde gergin ve genç bir görünüm oluşuyor ve hem kadınlarda hem de erkek hastalarımızda uygunluğu çok önceden tespit edilmiş bir işlemdir.

Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Yalnızca alanında profesyonel ve deneyimli bir şekilde çalışma sergileyen doktorlarımıza yüz germe işlemi yaptırıyoruz. Uygulaması kolay gibi görünen ancak bir süre alan bu işlem sonrasında genç görünmek kaçınılmaz olacaktır. Uygulayacağımız işleme göre 3 saat ile 10 saat arasında değişiklik gösteren bir süreye sahiptir. Hastalarımızın bu süre boyunca sıkılmaması ve konforundan hiçbir şey kaybetmemesi adına tüm aşamaları sıkı tutmaktayız.

İşlem bittikten sonra 2 gün boyunca kontroller ve gözlemler yapılır ardından hastalarımız 2 günün sonunda taburcu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Güvenden ve hijyenden asla taviz vermeden uyguladığımız germe işlemi farklı tekniklere ve yüzün farklı bölümlerine hitap edebilir. Uzun yıllar boyunca da kullanımına devam edebileceğiniz bir işlemdir. Lavien Estetik olarak hız kesmeden ve asla ara vermeden inceleme, çalışma, araştırma ve gelişmeye önem vermekteyiz.

Şakaklardan itibaren germe yapabiliriz. Boyun ve gıdı kısmından aşağıya doğru germe yapabiliriz. Kalıcılık süresini arttırmak adına yağ fazlalığı olan bölgeleri enjeksiyon ile temizliyor ve ardından deriyi gerdirerek dikiş atıyoruz. Dikişler tamamen estetik olduğundan iz kalması mümkün değildir. Kalan minik kesi izleri de kısa sürede iyileşme sergiler ve dikişler kendiliğinde atar.

Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Profesyonel ekibimizden destek alarak yüz germe yaptıran herkes elbette bu işlemin uzun süre kalıcı olmasını ister. Ancak genel olarak minimum altı aylık bir süre içerisinde kontrolünün sağlanması gerekir. Elbette kontroller düzenli olarak yapıldığı sürece, eriyen kısımlar ya da gerilen kısımlarda fazlalık olan yağ ve derilerden kurtulmak yeniden mümkündür.

Kontroller esnasında eksiklik görülen her türlü kısımda düzeltme yaparak sonuçların daha kalıcı ve uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Kontrollerinizi aksatmadığınız ve ertelemediğiniz sürece etkisini uzun süre görebilirsiniz. Kontroller genellikle altı ayda bir yapılır ancak doktorunuzun kararına göre daha uzun ya da kısa aralıklara ihtiyaç duyulabilir.

Yüz Germe Öncesi Süreç Nasıl İşler?

Yüz germe öncesinde süreç oldukça pozitif bir şekilde işlemeye başlar. Yüzünde germe işlemi yaptırmak isteyen hastamız kliniğimize önceden randevusunu oluşturmuş bir şekilde gelir. Uzman doktorlarımızla her durumu göz önünde bulundurarak bir ön görüşme sağlar ve şikayetinin hangi bölgede ve ne kadar derinlikte olduğunu belirtir. İstek ve ihtiyacına yönelik çizim ve ölçüm işlemleri yapılır.

Hastamıza işlemden sonra nasıl bir görüntüye kavuşacağına dair bilgi verilir ve dijital uygulamalardan üç boyutlu bir şekilde yüzünün sonraki hali gösterilir. Başarıl fotoğrafları gördükten sonra hastamız işlemin derhal başlaması isteğinde bulunur. Bu süreçte yüze ve yüzdeki diğer alanlara dair bir ihtiyacın nasıl geliştiğine dair araştırma ve analizlerimizi yapmadan işleme geçmeyiz. Yüz tamamen deri kaplı olduğundan ve işlem daha hassas ve ciddi olduğundan her aşamasında dikkatli davranmalıyız.

Yüz Germe Sonrası Bilinesi Gerekenler

Hassasiyet ve ciddiyet göz önünde bulundurularak yaptığımız yüz germe sonrasında yüze hiçbir şekilde müdahalede bulunulmamalıdır. Yüz soğuk ya da sıcak su ile temas ettirilmemelidir. İyileşme sürecinde tamamen doktorlarımızın tavsiyesine kulak asılmalıdır. Özen gösterilmesi gereken her alan doktorumuz tarafından hastalarımıza iletilir ve böylece hususlar göz önünde bulundurularak rahat bir iyileşme süreci geçirilir. Yüzünde germe işlemi yaptırmak isteyen herkes için işlem öncesi de işlem sonrası da dikkate alınması gereken bölümlerdir.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Yüzünde farklı hastalıklar bulunan, yarık dudak, tavşan derisi gibi sorunlar olan kişiler yüz germe için uygun değildir. Aynı zamanda 18 yaşını doldurmamış olan kişiler de bu işlem için uygun değildir. Ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak yaptığımız germe işlemine uygun olmak için bazı kriterleri yerine getirmek gerekiyor. Aksi takdirde daha kötü sonuçların doğması kaçınılmazdır. Yüzünde kas ve sinir hastalıkları olanlar da germe için uygun değildir. Uzman doktorlarımızla bu konuda her zaman hassas davranıyor ve hastanın uygun olup olmadığını araştırdıktan sonra işleme geçiyoruz.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Ameliyatsız bir şekilde French etkisi denilen tekniklerimizle yüz germe mümkündür. Kesiklere ve çiziklere yer vermeden daha doğal ve modern yöntemler kullanarak yüzlerde germe işlemi yapabiliriz.

Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yağ alma, dolgu yapma, Fransız askısı gibi birçok yöntem mevcuttur. Her yöntem her hastaya uygulanamaz. Bu nedenle hangi hastalar için hangi yöntemlerin doğru olduğuna uzun uğraşlar sonucunda karar veriyor ve en doğru teknikle işlemimizi hayata geçiriyoruz.

Yüz Germe Fiyatları 2023

Yüzündeki kırışıklıklardan, yaşlılık belirtilerinden, sarkmalardan, fazlalık yağlardan ve derilerden kurtulmak isteyenler için tüm işlemlerimiz en uygun fiyatları ile sizlerledir. Vakit kaybetmeden kliniğimiz aracılığıyla yüz germe fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve mükemmel görünen, dinç bir yüze sahip olabilirsiniz.