Dudak Dolgusu Nedir?

Solgun ve ince dudaklara veda etmenize olanak sunan dudak dolgusu işlemimiz oldukça kullanışlı olan ve giderek artan bir işlemdir. Klinik olarak en çok yer verdiğimiz ve hastalarımızı en fazla memnun ettiğimiz kısımlardan birisidir. Dudak dolgusu hem pratik şekilde yapılan hem de iğneli ya da iğnesiz şekilde yapılan bir işlemdir.

İnce dudaklar herkesin sorunu olan bir durumdur. Kalın ve dolgun görünen, daha doğal ve daha renkli görünen dudaklar hem erkekler hem de kadınlar için uygundur ve önemlidir. Güzel görünmek ve yüzde gençliği hissetmek adına bu işlem pratikliği sayesinde sık sık tercih edilir. Hem ince hem de asimetrik olan dudaklar için uygundur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Hastalarımızın ne kadar büyüklükte bir dudak istediğini belirledikten sonra gereken çizimleri kalemle yapıyor ve lokal anestezi ile doldurmaya başlıyoruz. Dolgu maddesini enjekte ettikçe dudaklarda dolgunluk başlar. İşlem biter bitmez sonucu görmek mümkündür.

Dudak Dolgusu Tedavi Yöntemleri

Dudaklarınızın olduğundan daha genç görünmesi ve dudak kenarlarında bulunan çizgi ve kırışıklıkların da yok olması için bu işleme dahil olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dolgu işlemi sonrasında dudakları korumak oldukça önemlidir. Tam anlamıyla iyileşme sağlanana kadar doktorun tavsiyesi dışında kalan hiçbir ilaç ve kozmetik ürünü kullanılmamalıdır. Dudaklarda bir ağırlık hissedilebilir. Kaşınma ve yanma gibi yan etkiler meydana gelebilir. Ancak bu etkiler oldukça kısa sürelidir ve nadiren görülür. Korkulmaması gereken bir etkidir. İyileşme yaklaşık olarak 10 gün içerisinde tamamlanır ve hastamız normal yaşantısına dönüş yapabilir.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kullandığımız dolgu maddesine ve maddenin içeriklerine göre dolgunun etkisinde değişiklikler meydana gelebilir. Aynı zamanda dolgu işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat eden hastalarımızda dolgu etkisini daha uzun süre belli etmeye devam ediyor. Alkol ve tütünden uzak duran, kafeinden uzak duran ve doğru kozmetik ürünleri kullanan hastalarımızda da etki daha uzun sürer. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edilmediği takdirde dolgunun etkisi kısa sürebilir. Altı ayda bir kontrole gidildiğinde ve eriyen kısımlar tazelendiğinde oldukça uzun süre kullanımına devam edilebilir.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudaklarından şikayet eden ve pratik bir şekilde dolgu yaptıran hastalarımızın yorumlarında memnuniyetlerine rastlayabilirsiniz. Oldukça memnun kaldıklarını ve başarılı sonuçlar sayesinde dolgun ve hoş görünen dudaklara sahip olduklarını görebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

2021 yılında en uygun dolgu fiyatlarını sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. İnce dudaklar, asimetrik dudaklar, dudak çizgisi kaybolmuş olan dudaklar ve daha birçok soruna veda etmenin vakti gelmedi mi? O halde bütçenize en uygun dolgu işlemlerimiz için sizleri görüşmeye bekliyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Dudaklarına dolgu yaptırmak isteyenler karar vermeden önce elbette akıllarında yer alan sorulara cevap arıyorlar. Ne tür dolgu maddesi kullanıldığından etkisinin ne kadar süreceğine, dolgu maddesinin neler içerdiğinden ne işe yaradığına, işlemin acılı olup olmadığından güvenilirliğine, işlemin nasıl yapıldığından fiyatlarına varana kadar en çok sorulan sorular içerisinde yer alıyor. Bu tür soruların her birine kliniğimizden cevap bulabilir ve dolgu yaptıran hastalarımızla da yorumlar aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudakların ince olması pek çok kişi için bir problem teşkil eder. İnsanlar kendilerini eksik hisseder ve özgüven kaybı yaşamaya başlarlar. Bu tür negatif düşünceler başka negatif düşüncelere de yol açmaya başlar. Hem negatif düşüncelerden kurtulmanıza hem de sağlıklı görünen dudaklara sahip olmanıza fayda sağlar.

Dudak Dolgusu Tedavisi Güvenli Mi?

Tamamen güvenilir bir şekilde hayata geçirmekte olduğumuz dudak dolgusu işlemi ile tereddütte kalmadan yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Acı Verir Mi?

Lokal anestezi uygulayarak yaptığımız dudak dolgusu acılı bir işlem değildir. İşlem esnasında da sonrasında da hastalarımız hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmez. Çok seyrek görülmekle birlikte yanma ve kaşınma meydana gelebilir. Bu durumda doktorumuza başvuru yapılmalıdır.

Etkisi Ne Kadar Sürecek?

Etkisi minimum 6 ay boyunca devam edecek olan bir işlemdir. Dudakların sorunlarından kurtulduğu ve oldukça etkili görünmeye başladığı bir dolgu işlemi olacaktır. İnce dudakların yapısını dolgunlaştırmak, dudak çizgilerini doğal bir şekilde belirlemek için uygun fiyatlı işlemimizden faydalanabilirsiniz. Kliniğimizden dudak dolgusu hakkında merak ettiğiniz her soruya yanıt bulabilirsiniz.