Ülkemizde giderek yaygılaşan estetik çeşitleri arasında yer alan meme büyütme operasyonları firmamız bünyesinde sürekli talep gören uygulamalardandır. Özellikle kadınların sıklıkla başvuru yaptığı bu uygulama psikolojik olarak kadınların güçlenmesine ve özgüven eksikliklerini gidermesine büyük etki sahibidir.

Meme Büyütme

Genellikle silikondan yapılan implant ya da insan vücudunda yer alan yağ enjeksiyonu şeklinde gerçekleştirilmekte olan bu operasyon türleri başarı oranı açısından oldukça yüksektir. Silikon protez yolunu tercih eden kişiler için gereken cerrahi müdahale sırasında koltuk altı, meme başı, meme altı ya da göbek kısmında küçük kesiler oluşturularak ilgili göğüs büyütme işlemi gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Plastik cerrahi de ayrı bir yere sahip olan meme büyütme yöntemleri genellikle meme boyutlarının normalden küçük olmasından şikayetçi olanlar, meme boyları arasında farklılık olanlar, doğum sonrasında ya da aşırı derecede verilen kilolar sonucunda memelerde oluşan yapısal boy farklılıkları, hamilelik süreci sonrasında oluşan ani kilo değişimleri ile memelerin küçülmesi gibi durumlarda genellikle bu uygulamaya başvurulmaktadır.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Kadınların oldukça ilgi gösterdiği estetik yöntemler arasında yer alan meme ölçüsü büyütme operasyonları, her kadında meme boyutlarının farklılık göstermesi ile ortaya çıkmıştır. Meme boyutlarında ciddi oranda farklılıklar görülen kişiler, memelerdeki boyutun normal boyutun çok altında olduğu kişiler, genetik ya da diğer faktörler ile memelerde simetri bozukluğu olan kişiler bu olumsuz görüntülerden kurtulmak adına meme büyütme ameliyatlarına başvurmalıdır.

Meme Büyütme Öncesi

Operasyon öncesinde uzman hekimimiz tarafından talep edilen görüşme sırasında sağlık durumu ve sürekli kullanılan ilaçlar hakkında detaylı bir bilgi edinilir. Ayrıca bu operasyon öncesinde hasta ile paylaşılması gereken operasyonun süreci, kaç saat aralıkla uygulanacağı, oluşacak olan komplikasyonlar, operasyonun hangi teknikler ile nasıl gerçekleştirileceği gibi konular hakkında detaylı bilgilendirmenin sağlanması gereklidir.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Bu süreç öncesinde ağrı kesici özelliği taşıyan ve kan sulandırıcı niteliklerdeki aspirin ve türevlerindeki ilaçların kullanımı durdurulur. Ayrıca içerisinde bol miktarda nikotin barındıran ve böylelikle ameliyat sonrası süreci sıkıntıya sokan sigara tüketiminin de ortalama 2 haftalık süreçte bırakılması esastır. Ayrıca memenin durumu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak adına meme bölgesinde mamografi yada ultrason çekim işleminin uygulanması esastır. Bu operasyon öncesi süreçte hangi tekniğin tercih edileceği ve kullanılacak olan materyaller konusunda da karar aşaması gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Birbirinden farklı birçok tekniği bünyesinde barındırmakta olan meme büyütme operasyonunda kullanılan dolgu malzemeleri de kendi arasında çeşitlilik göstermektedir. Bu süreçte içerisinde silikon yer alan implant çeşitleri tercih edilir.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Göğüs ya da memelerin normal ölçülere eş değere kavuşması için uygulanan büyütme operasyonlarında kullanılmakta olan farklı silikon çeşitleri mevcuttur. Silikon türleri yuvarlak ya da damla olmak üzere iki ayrı gruba ayrılır. Bunlar şekil yönünden tercih edilen silikon çeşitleri iken içerik yönünden de iki ayrı gruba ayrılan maddeler arasında silikon içerikli ve serum fizyolojik içerikli türler bulunur.Birbirinden farklı özellikleri içerisinde barındıran bu silikonlar meme büyütme operasyonlarında kişinin tercihine ve uzman doktorun önerisine göre kullanılmakta ve olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Meme Büyütme Sonrası

Genel anestezi etkisi altında uygulanan bu operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissi duyulmasa da anestezi etkisi geçtikten sonra ağrı hissi uyanmaktadır. Bu etkinin azaltılması için uzman doktorumuz tarafından verilen ağrı kesici ilaçların düzenli kullanımı gerekir. Ortalama 3 gün sürmesi beklenen bu ağrılar zaman içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır.  Bu operasyon sonrasında 6 haftalık bir süreçte sporcu sutyeni takılması önerilir. Bu sutyenin özellikleri arasında yer alan toparlama özelliği ile göğüz bölgeleri kısa sürede istenilen şekle girebilmektedir. Bu süreç sonrasında ortalama 4 gün duş önerilmez. Yorucu ve güç gerektirici spor gibi aktivitelerin yapılabilmesi adına ameliyat sonrası en az 2 aylık bir zaman dilimi gerekir.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Göğüs bölgesinin boyut ve şekil değişikliğine uğramasında büyük bir etkiye sahip olan meme büyütme operasyonu çoğunlukla olumlu sonuçları beraberinde getirmektedir. Ancak ameliyat sonrasındaki süreçte meydana gelen kilo değişikliği gibi süreçler meme ölçülerinizde de değişikliğe yol açacağından tekrar ameliyat süreci gerekebilmektedir. Tüm bunların yanında operasyon sonrasında kişinin özgüveninde oluşan değişiklik ile mutlu bir hayat da beraberinde gelir.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Cerrahi odaklı tüm işlemlerde olduğu gibi meme boyutu ya da şekil değişikliği için uygulanacak olan ameliyat türü de belirli riskler içermektedir. Uygulanan bu operasyonlarda uzman doktorlarımızca riskler minimize edilmektedir. Ancak yine de tamamen sıfır risk sayılmayan bu risk türleri arasında memelerde oluşan aşırı ağrı, operasyon sonrasında oluşan enfeksiyon, meme yapısının bozulması, meme ucunda hassasiyet gibi risk türleri yer almaktadır.

Meme Büyütme Fiyatları 2023

Estetik cerrahide oldukça büyük bir yere sahip olan meme estetikleri son dönemlerde kadınlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Artan bu talepler ile birlikte çeşitlenen fiyat etiketleri oldukça farklılıklar göstermektedir. Bu fiyatlandırmalar da doğrudan etki eden operasyon sırasında kullanılacak olan teknik ve malzeme türleri, malzemenin kalite ölçütü, alanında tecrübeli doktor tercihi, operasyonun uygulanacağı alanın koşulları, operasyonun boyutu gibi konular yer almaktadır. Tüm bu konular toplu olarak ele alındığında meme büyütme operasyonuna ait fiyat etiketleri şekillenmektedir.