Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Geçmişten günümüze modern bir şekilde uygulamaya devam ettiğimiz yöntemlerden biri de tıraşsız saç ekimi yöntemidir. Uygulaması en kolay olan yöntemlerden biri olmakla beraber kalitesinden de asla taviz vermeyiz. Saçların gerek ön kısımları gerek arka ve yan kısımlarına ekim yapacağımız zaman tıraş yapmaya gerek kalmayan bir yöntemdir. Kullandığımız ürün ve malzemelerimiz tamamen her hastamıza özeldir. Diğer birçok yönteme oranla daha fazla tercih edilen ve kısa sürede hayata geçirdiğimiz tıraşsız saç ekimi sayesinde sizler de artık saçsız görünen bölgelere veda edebilirsiniz.

Saçların seyrek olduğu bölgeler, döküldüğü bölgeler çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Genetik faktörlere bağlı olarak ya da sonradan kazanılan çevresel faktörlere bağlı olarak saçlarda kayıplar yaşanabilir. Bunun önüne kalıcı olarak geçebilmek için mutlaka profesyonel bir merkezden saç ekim tekniği hizmeti almak gerekir. Burada devreye giren merkezimiz sayesinde sizler de saçsız bölgelere veda edebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemleri

Tıraşsız saç ekimi iki farklı yönteme ayrılıyor. İlk yöntem daha çok tercih edilen Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yöntemidir. Bu yöntemi tercih ettiğimiz takdirde tek seansta saç köklerinden 4000 adet kadar greft alımı yapabiliyoruz. Greftler daha açık anlatmak gerekirse kıl kökü olarak adlandırılırlar. Kıl köklerini yoğun bölgelerden alıyor ve kanal açtığımız bölgelere bırakıyoruz. Böylece seyrek saçlı bölgelerde artık yoğun bir şekilde saç çıkması yaşanmaya başlıyor.

Bir diğer yöntemimiz ise DHI olarak kısaltılan Doğrudan Saç ekimi yöntemidir. Tıraşsız olarak yaptığımız yöntemlerin ikincisidir. Bu yöntemde ise tek seansta maksimum 3 bin adetlik kıl kökü temini yapabiliyoruz. Aldığımız kıl köklerini doğrudan seyrek saç köklerinin olduğu bölgelere enjekte ediyoruz. Bu yöntemde en farklı ve işe yarar kışım ise tek bir saç kökünü kullanarak birden fazla saç kökü çıkarabiliyoruz. Bu özelliğine bakıldığında daha detaylı ve daha profesyonel bir işlem olarak görülür.

Tıraşsız Saç Ekiminin Faydaları

Hastalarımız saç ekimi yaptırmak istediğinizde ancak saçlı bölgelerini tıraşlatmak istemediğinizde tıraşsız saç ekimi oldukça ideal bir seçimdir. Yapılan tetkikler, testler ve analizler sonucunda tekniğin uygulanıp uygulanmayacağına karar veriyoruz. Bu yöntemin bilinen en büyük faydası saçları tıraş etmeye gerek kalmadan tamamen doğal bir şekilde ekimi gerçekleştirmektir.