Karın bölgesinde oluşan yağ ve deri fazlalıklarının zaman içerisinde neden olduğu sarkıklığa çözüm odaklı karın germe ameliyatı yer almaktadır. Son yıllarda estetik alanında görülen gelişmeler bu karın germe ameliyatı türünün sıklıkla tercih edilmesinde büyük rol oynar. Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın uygulanabilir bir teknik olan bu ameliyat türü, genellikle karın bölgesinde yaşlanma ya da farklı etkenlere bağlı oluşan gevşeklik ya da sarkmaların ortadan kalkması için başarılı bir çözüm yoludur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

Estetik bir karın görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bu teknikte merak edilen en önemli soru ameliyat sonrasında hamile kalma olasılığıdır. Karın bölgesinin belli alanlarına uygulanan bu estetik türü hamile kalmayı etkileyici bir özellik içermemektedir. Operasyondan 1 yıl sonra hamilelik süreci boyunca bir sorun içermemektedir.

Hamilelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Kadınların en özel süreçlerinden bir tanesi olarak bilinen hamilelik özellikle vücut üzerinde birçok değişikliğin meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Karın bölgesinin de doğrudan etkilendiği bu estetik değişikliklerin giderilmesi adına uygulanan karın germe ameliyatı operasyonun hamilelik sonrasında ne zaman uygulanabilir bir hal aldığı alanında uzman doktorlarımız tarafından planlanmakta ve kişi ile paylaşılmaktadır. İdeal olan süreç aralığı ortalama 1 yıl olarak belirlenirken bu süreçte anne olan kişinin bakımı oldukça büyük bir önem içermektedir.

Özellikle hamilelik sonrasında oluşan fazla kiloların verilmesi adına annenin beslenmeden egzersize birçok konuda çaba sarf etmesi gereklidir. Tüm bu süreç sonunda gergin bir karın için uygulanan estetik uygulamanın karar aşamasında kişinin tekrar hamile kalmayı düşünmemesi ya da düşünüyor ise bu süreci ertelemesi gereklidir. Hamilelik sürecinin ve sonrasının karın sarkmalarının oluşmasında baş nedenlerden biri olması bu erteleme için gerekli bir gerekçedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde sıklıkla uygulanmakta olan karın germe ameliyatı sırasında uygulanan tekniklerin çeşitli olması öncesinde fiziki muayene gerektirmektedir. Yapılan fiziki muayene ve radyolojik görüntüleme cihazları yardımı ile alınan sonuçlar sonunda ameliyat süreci şekillenir. Bu süreçte kişinin talep ve istekleri de göz önüne alınarak hangi tekniğin uygulanacağına karar verilir.

Çoğunlukla sezeryan olarak yapılan doğumlardan sonra kalan izler takip edilerek başlatılan operasyonda bu iz seviyesinin yan kısımlarında ve göbek deliği alanında yukarıda olan derinin alt tarafa doğru gerdirilmesi sağlanır. Göbek deliğinin de düzeltilmesi sonrasında karın duvarı alanı üzerindeki toparlayıcı nitelikli dikişler yardımı ile gevşek ve sarkık görünüme sahip olan kaslar sıkı bir yapıya bürünür. Genellikle estetik bir görünüş sağlanması adına dikişler estetik dikiş olarak uygulanır.

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Estetiği

Teknik olarak normal karın germe operasyonu ile aralarında fark bulunan mini karın germe ameliyatı göbek deliğini koruma bazlı olarak uygulanır. Yalnızca göbek altını hedef alan bu uygulama ile göbeğin alt kısmında bulunan fazla deri aşağı çekilerek germe işlemi gerçekleştirilir. Oldukça kısa süreli olan bu operasyon çeşidinde kesi oranı da oldukça az miktardadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Cerrahi bir teknik ile uygulanan karın bölgesi destekli estetik öncesinde kan sulandırıcı ve ağrı kesici özellikli ilaçların kullanılmaması, midenize gıda anlamında aşırı yükleme yapılmaması, kabızlık önleyici gıdaların tüketimi gibi konulara aşırı dikkat gösterilmesi gereklidir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Ortalama 1 ay boyunca takılması gereken korse sonrasında karın bölgesinde talep edilen görüntü şekillenir. Ameliyat süreci sonrasında 5. gün banyo yapılması uygundur. Bu süreç öncesinde ameliyat yerinin su ile teması kesinlikle yasaktır. İyileşme sürecinde ilk bir haftada uygulama sırasında karın bölgesi kısmına uygulanan dikişlerin kaynama sürelerinin dolmamış olması sebebi ile öksürme gibi hareketlerin can yakması bir süre sonra kendiliğinden geçecek olan problemlerdendir.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Organ farkı gözetmeksizin bütün ameliyat türlerinde olduğu gibi karın germe ameliyatı sürecinde de bazı risk faktörleri söz konusudur. Öncelikli risk türleri arasında yer alan enfeksiyon sorununa kesin suretle dikkat edilmesi gereklidir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Genel anestezi teknikleri kullanılarak uygulanan karın germe operasyonları sırasında herhangi bir ağrı hissi duyulmamaktadır. Bu süreç sonunda oluşan iyileşme sürecinde özellikle dikiş bölgelerinde kimi zaman ağrı görülmektedir. Normal bir süreç olan bu durum doktor tarafından verilen ağrı kesici ilaçlar yardımı ile önlenmektedir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Dikişler yardımı ile gerçekleştirilen bu uygulamada özellikle karnın alt kısımlarında dikiş izi kaldığı gözlemlenmektedir.

Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılır Mı?

Karın bölgelerinde oluşan sarkma ve çatlak görünümü ortadan kaldırmak adına uygulanan karın germe ameliyatı sırasında eğer uygulanacak olan bölge de aşırı yağlanma söz konusu ise liposuction tekniği ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe İle Geçer Mi?

İçeriğinde hamilelik süreci sonrası oluşan karın sarkmaları ve çatlakların çözüm odaklılığını barındıran karın germe ameliyatı doğum sonrası çatlakları içinde bir tedavi seçeneğidir.

Karın Fıtığı Karın Germe İle Giderilir Mi?

Bir hastalık türü olarak bilinen karın fıtığı sırasında estetik uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için öncelikle karın fıtığının tedavisinin yapılması gereklidir. Bu tedavi sonrasında karın estetiği uygulanarak tedavi sürecinde oluşan sarkmaları düzeltebilmektedir.

Ameliyat Yazın Uygulanır Mı?

Mevsim seçimi yapmaksızın tüm mevsimlerde uygulanabilir bir estetik türü olan karın germe estetiği yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilir özelliğe sahiptir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Bünyesinde birçok farklı tekniği barındırarak uygulanan bu karın bölgesi estetikleri farklı konuların etkisi altında kalarak fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyatlama aralığında operasyonun hangi teknikler kullanılarak uygulanacağı, uygulanacak olduğu alanın koşulları, kullanılacak olan cihaz çeşitliliği ve hangi yılda yapılacak olması karın germe ameliyatı fiyatları ile doğrudan etkilidir.