En az saç ekimi kadar revaçta olan sakal ekimi yöntemlerimizi de sizlere sunmaya devam ediyoruz. Saçlardan yana şikayeti olmayan ancak sakal ve bıyık bölgesinde çeşitli sebeplerden ötürü seyreklikler yaşayan erkek hastalarımız için uygun yöntemlerimiz mevcuttur.

Sakal ve bıyıklarda meydana gelen genetik faktörlü seyreklikler, çevresel faktörlü seyreklikler ya da saç kıran hastalığı gibi hastalıklar sonucunda sakal bölgelerinde meydana gelen dökülmeler için sakal ekimi yapmaktayız.

Sakallarınızı daha gür görmek istiyor ve gönlünüzde tıraşlayabilmek istiyorsanız, sizin için en uygun yöntemlerimizi kullanabiliriz. Sakal ve bıyık bölgelerinde ekim yapabilmek için, vücudun farklı noktalarından kıl kökleri alırız.

Saçların arka kısımlarından, ense kısımlarından ya da uygun kıl kökü olan başka bölgelerden greftler alarak sakalların seyrek olduğu bölgelere enjekte ediyoruz. Bu bölgelerde çeşitli yöntemlere göre kullandığımız kanal açma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Farklı aşamalarla gerçekleştirdiğimiz ekimlerden kısa sürede başarılı sonuçlar elde ediyoruz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Seyrek sakal bulunan bölgeleri gürleştirmek amacıyla yaptığımız sakal ekimi, farklı aşamalarla meydana geliyor. Öncelikle gerekli muayeneleri hayata geçiriyoruz. Gerekli olan tüm analizleri, kan testlerini ve kıl kökü incelemelerini yaptıktan sonra bölge incelemesine geçiyoruz. Buradan alınarak greft ekme aşamasına geçiyoruz.

Greftlerimizi seyrek olan bölgelere ekiyoruz. Ardından bekleme süremiz başlıyor. Uygulama esnasında hastamızın ağrı ve acı hissetmemesi adına lokal anestezi kullanmaya özen gösteriyoruz. Lokal anestezi bölgesel olarak uyguladığımız bir anestezi türüdür. Bu sayede bölgede uyuşma meydana gelir ve hasta hiçbir işlemin acısını hissetmez.

Kullandığımız yöntem oldukça hijyenik bir yöntem olduğundan hastalarda kanama meydana gelmez ya da çok cüzi miktarlarda rahatsız etmeyecek şekilde gelebilir. İşlem öncesinde, esnasında ve sonrasında tüm detaylara ilgiyle yaklaşıyoruz. Hastalarımızda başarılı sonuçlar elde etmek için tüm sürecin yakından takipçisi oluyoruz.

Tüm aşamaları kolaylıkla hayata geçiriyoruz. Böylece kısa süre içerisinde tüm ekim işi tamamlanıyor. Ardından iyileşme süreci başlıyor. İyileşme süreci ise yaklaşık 10 gündür, bu günlerden sonra hastalarımız normal yaşantılarına ve iş hayatlarına rahatlıkla dönüş yapabilirler. Üstelik artık büyümeye başlayan ve sonuç alınan sakal ve bıyıklarıyla birlikte dönüş yaparlar.

Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

Sakal ve bıyık bölgesinde genetikten gelen ya da sonradan kazanılan durumlardan ötürü seyreklik yaşayan erkek hastalarımıza sakal ekimi uygulanabilir. 18 yaşını doldurmuş olan ve sakal, bıyık kısımlarında gür ve doğal görünümler elde etmek isteyen erkek hastalarımıza uygulama yapıyoruz. Ancak kan testlerinde yapılan tetkiklerde olumsuz bir durum çıkan, ağır ilaçlar kullanan hastalarımızda ne yazık ki uygulama yapılması doğru değildir.

Sakalların ve bıyıkların doğal bir şekilde gürleşmesi için yaptığımız bu işlemden önce tüm analizleri detaylı bir şekilde yapmak zorundayız. Hastanın ekim yöntemi için uygun olup olmadığına karar verdikten sonra operasyona geçiş yapabilirsiniz. Sakal ve bıyık bölgesiyle ilgili ağır hastalıklar geçirmemiş olan ve fiziksel durumda bir rahatsızlığı olmayan tüm 18 yaşını dolduran erkek hastalarımız sakal ve bıyık ekimi yaptırabilirler.

Sakal Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıpkı saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi sakal ekimi yöntemlerinde de operasyondan önce bilinmesi ve uygulanması gereken bazı kurallar mevcuttur. Sakal ve bıyık bölgelerine herhangi bir müdahalede bulunulmaması gerekiyor. Operasyondan bir süre önce mutlaka alkol ve sigara alımını durdurmak gerekiyor. Yoğun kafein içerikli yiyecek ve içecekler tüketilmemelidir.

Aynı zamanda yoğun egzersizlere yer verilmemelidir. Tamamen esnek bir yaşama sahip olunmalı ve bol miktarda su tüketmeye de özen gösterilmelidir. Öncesinde olduğu gibi operasyon sonrasında ve iyileşme sürecinde de dikkat edilmesi gereken tüm hususlara özen gösterilmelidir.

Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal ekimi sonrasında bir süre daha sigara, alkol ve kafeinden uzak durulması gerekiyor. Sakal ve bıyık köklerinde yoğun terleme yaşamamak adına bol bol su içilmesi ve ağır hareketlerden kaçınılması gerekiyor. Ayrıca sakal ve bıyık köklerine hiçbir ürünün kullanılmaması ve yabancı maddelerin değdirilmemesi gerekiyor.

Bölgeye doktorun söylediği günler boyunca su temas ettirilmemesi gerekiyor. Bu tür ipuçlarına ve kurallara dikkat ettiğiniz takdirde, çok daha hızlı bir şekilde iyileşme süreci sizlerle birlikte olur. Alanında uzman doktorlarımız hem işlem öncesinde hem de işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken tüm hususlar hakkında detaylı bilgileri hastalarımıza iletiyor. Bu sayede daha başarılı bir süreç elde ediliyor.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Merkezimizde yer alan uzman kadromuz sayesinde sakal ekimi yönteminde kanal açmayı en dikkatli şekilde hayata geçiriyoruz. Kanamalara yer vermeden ve hastamıza hiçbir acı hissettirmeden kanal açmakta profesyoneliz. Hastalarımızın rahat hissetmesi için lokal anestezi kullanıyor ve operasyonu başarılı bir şekilde tamamlıyoruz.

Hastalarımızın korku hissetmemesi adına kanal açmadan önce mutlaka gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Tüm bilgilendirmeleri ve oluşabilecek tüm komplikasyon ihtimallerini de kendilerine iletiyoruz. Böylece hastalarımızın akıllarında yer alan tüm soru işaretlerini kaldırdıktan sonra artık daha verimli bir operasyon geçirmek için hazır hale geliyoruz.

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyguladığımız sakal ekimi operasyonu sonrasında kısa bir süre içerisinde normal yaşama ve iş hayatına dönebilmeniz mümkündür. Merkezimizde bu iyileşme süreci takip altına alınır. Hastalarımızın her türlü şikâyetini dinliyor ve süreci baştan sona ele almaya devam ediyoruz. Ekim sırasında kanalların dikkatle açılması özen gösterilmelidir.

Bu esnada lokal anestezinin yeterli seviyede verilmesine dikkat edilmelidir. Hastanın konforuna özen gösterilmelidir. Kanal açarken kanama olmamasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda ekim sırasında oluşabilecek tüm olumsuzluklar için en az seviyeye indirme yapılmalıdır. Bahsettiğimiz tüm bu aşamalara dikkat etmekte ve kusursuz işler çıkarmaya özen göstermekteyiz.

Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Merkezimize gelerek uzman kadromuzdan destek alan ve sakal ekimi yaptıran tüm hastalarımızın ne kadar memnun kaldıklarını yorumlarından görebilirsiniz. İşlem esnasında rahat olduklarından işlem sonrası iyileşme sürecine kadar her türlü bilgiye hasta yorumlarından memnuniyetle ulaşabilirsiniz. Hastalarımıza gerekli bilgilendirmeleri, öncesi ve sonrası gelişmelerini dikkatle ilettiğimiz için memnuniyet dolu başarılar da elde etmeye devam ediyoruz.

Ekim sonrasında sakal ve bıyık bölgelerinde istedikleri görünme ve rahatlığa kavuştuklarına şahit olabilirsiniz. Sakal ve bıyık tıraşlarını olmaya rahatlıkla devam ettiklerini görebilirsiniz. Uygun fiyatlara rağmen ne denli kaliteli bir operasyon geçirdiklerini öğrenebilirsiniz. Her açıdan bilgi sahibi olmak ve güvenle kendinizi sakal ve bıyık ekimine emanet edebilmek için hastalarımızın yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatları 2023

Tüm alanlarda olduğu gibi bu alanda da kullanılan yöntemlere, kliniğe, uzman doktora ve estetisyenlere bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik meydana gelebilir. Ancak genel olarak bakıldığında yapılan tüm işlemlere rağmen uygun fiyatlar sunmaya özen gösteriyoruz.

Operasyondan önce dikkat edilmesi gerekenler, operasyon esnasında dikkat edilmesi gerekenler ve operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken tüm hususları bildirdikten sonra operasyona geçiş yapıyoruz. sakal ekimi fiyatlarımız muayene ücretini, kullanılan teknik cihazların ücretini ve işçilik ücretini hep bir arada içerisinde barındırıyor.