Vajinoplasti (Genital Estetik) Teknikleri

Estetik cerrahide mucize bir estetik türü olarak bilinen vajinoplasti genital bölgede yapılan estetik anlamını taşımaktadır. Cinsellikte oldukça önemli bir yere sahip olan vajina bölgesi, çoğunlukla ilerleyen yaş ile birlikte zamandan nasibini almakta buna bağlı olarak da vajinada belirli deformasyonlar görülmektedir. Tüm bu deformasyonlara çözüm odaklı uygulanan vajinoplasti tekniği başarı oranı oldukça yüksek bir tekniktir.

Zaman sürecinin yanı sıra hamilelik ve normal doğum sonrasında da vajina da görülen genişleme özellikle cinsel hayatı oldukça olumsuz yönde etkilemektedir.  Tüm bu olumsuzlukların giderilmesi adına uygulanan genital estetik yöntemi çoğunlukla cerrahi işlemler yolu ile yapılmaktadır.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Nedir?

Belirli nedenlere bağlı olarak genişleyen vajinanın eski durumuna kavuşması için uygulanan bu teknik vajina içerisine yapılan küçük kesi yardımları ile mukoza dokusu çıkartılarak daraltma işlemi ile  uygulanmaktadır. Bu estetik ameliyat sürecinde mutlak suretle dikkat edilmesi gereken en önemli etken operasyonun tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi seçeneğidir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı olarak da adlandırılan bu ameliyat türü isteğe bağlı olmak üzere genel anestezi tekniğine başvurularak yapılmaktadır. Vajinanın giriş kısmından başlayan operasyonda ortalama 5-7 cm civarında bir kesi ile ileri gidilerek vajina içerisindeki dokuların dışarı çıkartılması sağlanır. Bu süreçte emilebilir dikiş adı verilen ve uygulandığı alanda ortalama 1 aylık süreçte kendiliğinden yok olan dikişler yardımı ile dokuların kat kat edilerek dikilmesi sağlanır. Cerrahi adımlarla uygulanan  vajinoplasti tekniği ile vajinanın tüm alanının daraltılması sağlanır.  Lazer tekniği ile de vajina bölgesi daraltma işlemi uygulanabilir. Ancak bu uygulama için öncelikle kişinin lazere uyum sağlama süreci atlanmalıdır. Lazer uygulaması tercihinde ise dikkat gerektiren tek etken bu uygulamanın yılda bir defa tekrar edilmesi gerektiğidir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Neden Yapılır?

Genellikle hamilelik sürecinde başlayarak normal doğum sonrasında iyice yıpranan vajina kısmında zamanında etkisi ile oluşan genişlemenin önlenmesi adına uygulanan bu teknik kadınların kurtarıcısı niteliğindedir. Günümüzde birçok kadın tarafından sıklıkla başvurulan vajinoplasti tekniği ile cinsel hayatı derinden etkileyen vajinadaki kötü görüntü kısa sürede ve tek operasyonla yok edilmektedir. Böylelikle kadınların kendilerine duydukları özgüven sorunu da otomatik olarak ortadan kalkmaktadır.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Kimlere Uygulanır?

Günümüzde sıklıkla tercih edilmekte olan vajinoplasti yöntemi birçok sebebe bağlı olarak vajina bölgesinde sorun yaşayan kadınların tamamına uygulanabilir bir tekniktir. Bu yöntemde öncelikli olan gruplar arasında çoğul normal doğum yapmış olanlar gelmektedir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Doktorunuz tarafından yapılan fiziki muayene sonrasında kişiye gerekli bilgilendirmeler yapılmakta ve ameliyat süreci öncesinde bu hususlara uyumun tam olması önerilmektedir. Öncelikle ilaçların oldukça yan etkisi bulunan ameliyat sürecinde kişinin kati suretle kan sulandırıcı nitelik taşıyan ilaçlar kullanmaması bu süreçte büyük önem içermektedir.

Ayrıca operasyona 3 gün kaldığında kişinin bitki çayı ya da kanı sulandırıcı nitelik taşıyan başka gıdaların tüketmesi de yasaklanmalıdır. Bu ameliyat öncesinde kullanılmaması gereken bir başka ilaç türü ise ağrı kesiciler olarak bilinir. Bu ağrı kesicilerinde içlerinde kan sulandırıcı etkiye yer vermesi kesinlikle vajinoplasti ameliyatında tehlike içermektedir. Bu nedenle ameliyat sürecinden en az 7 gün önce bu tip ilaçların kullanımı da bırakılmalıdır.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Operasyon sırasında kullanılan dikişlerin vücutta eriyebilir özelliğinin bulunması nedeni ile dikiş aldırma aşaması olmamaktadır. Bu nedenle kişi daha hızlı bir toparlanma süreci geçirmektedir. Vanioplasti ameliyatı geçiren kişiler uzman doktorumuz tavsiyesi ile ortalama 6 haftalık bir süre boyunca cinsel ilişki yasağı verilmektedir. Bu yasak süreci vajinanın kendisini toparlama süreci olarak adlandırılmakta olup vajinanın eski sağlığına kavuşması için yapısal olarak güçlenmesi için uygulanır. Ameliyat sonrasında dikkat içeren bir madde olan cinsellik yasağına uyulmaması vajinanın tekrar genişlemesine sebebiyet vermektedir.

Vajinoplasti (Genital Estetik) Fiyatları 2023

Estetik cerrahide oldukça büyük önem taşıyan kullanılan yöntemlerin fiyatlandırmaları kişilerin bu yöntemleri tercihinde büyük rol sahibidir. Kadınlar için oldukça önemli bir organ olarak bilinen vajinanın belirli nedenlerle estetik görünümünü kaybetmesi sonucunda uygulanmakta olan genital bölge estetiği de bu fiyatlanmalardan nasibini alan estetik türlerindendir. Özellikle başarıyı beraberinde getirmesi açısından uygulanacak olduğu alanın özenle seçilmesi gereken bu teknikte herhangi bir hataya yer verilmemesi adına tecrübeli doktor tercihi de büyük önem içermektedir. Tüm bunlar birleştiğinde ortaya çıkan vajinoplasti fiyat etiketi de bu uygulamayı talep eden kişilere sunulmaktadır.