Popo Estetiği (BBL) İşlemi Nedir?

İnsan vücudunun şekillenmesinde oldukça önemli bir yere sahip olan popo estetiği bu kısmın doğal görünüme bürünmesini amaçlamaktadır. Yuvarlak bir şekle sahip olmak adına uygulanmakta olan bu estetik türünde kalça, bel ve bacak kısımları da önemli rol oynamaktadır. Estetik güzelliğin oldukça ön planda olduğu son yıllarda özellikle kadınların sıklıkla tercih etiği estetik türleri arasında yer alan popo estetiği dış görünüş için son derece önemlidir.

Popo Estetiği (BBL) Nasıl Yapılır?

Öyle ki zaman zaman göğüs bölgesinden bile daha fazla dikkat çeken kalça kısımlarındaki estetik görünüm kişinin kendini mutlu hissetmesine sebebiyet vermektedir. Firmamız aracılığı ile sunulan estetik hizmetlerimiz arasında yer alan bu yöntem günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. İçeriğinde popo germe, popo düzeltme, popo kaldırma gibi farklı birçok tekniği barındıran bu estetik uygulama kişinin taleplerine ya da vücut yapısına göre çeşitlenmektedir.

Popo Estetiği (BBL) Kimlere Yapılır?

Yeni bir estetik türü olarak ortaya çıkan ve bu alanda artan talepleri ile birincilik koltuğuna yerleşen popo estetiği uygulamasının yapılabilmesi için bazı kriterler gereklidir. Bu kriterler arasında kişinin belirli sebeplerle popo yapısından memnun olmaması ilk aşamadır. Örneğin ince yapılı bir fizik sahibi olanların çoğunlukla düz olan popo yapılarını daha belirgin hale getirebilmek adına ilgili estetik yöntemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra değişken bir kilo yapısı bulunan kişiler de sıklıkla popo kısımlarında oluşan farklı görüntülerden rahatsızlık duymakta ve bu nedenle bu estetik türünü tercih etmektedirler. Genellikle ve sıklıkla rastladığımız genetik faktörler de bu estetik uygulamasının tercih nedenleri arasında oldukça önemlidir.

Popo Estetiği (BBL) Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Farklılık içeren bu cerrahi yöntemler arasında dikişle popo kaldırma, silikon popo protezi ameliyatı, yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme, dolguyla popo büyütme gibi yöntemler yer almaktadır.

Popo Estetiği (BBL) Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cerrahi teknikleri de beraberinde getiren bir uygulama olan popo estetiği öncesi dikkat gerektiren birçok husus yer almaktadır.  Her ameliyat sürecinde olduğu gibi bu estetik türünde de öncesi süreçte ilk olarak kan sulandırıcı ya da ağrı kesici özellikleri bünyesinde barındıran ilaçların kullanımının ortalama 2 haftalık zaman zarfında bırakılması büyük önem içermektedir. Ayrıca hastanın ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini oldukça uzatan bir başka sorun olarak bilinen sigara ve alkol tüketiminin de bu süreç öncesinde mutlak suretle bırakılması esastır. Bunun yanı sıra anestezi destekli uygulanacak olan bu operasyon öncesinde fazla miktarda gıda tüketimi gerçekleştirilmemelidir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

İnsan vücudunda görsellik yönünden büyük bir öneme sahip olan popo kısmının güzel bir görünüm elde etmesi adına uygulanan estetik tekniği sonrasındaki iyileşme sürecinde öncelikle yağ hücrelerinin alınma işlemi yapıldığı alanlarda şişlik ve morluklar gözlemlenmektedir. Normal bir süreç olan bu durum verilen krem ya da ilaçların düzenli kullanımı neticesinde kısa zamanda sonlanmaktadır. Kişinin bağışıklık durumundan etkilenen bu iyileşme sürecinde kurallara uyması ve kendine iyi bakması da bu sürecin hızlanmasında oldukça etkilidir. Hastanın kısa sürede günlük hayatına geri dönmesi bu sürecin kolay olduğunun en kesin kanıtıdır.

Popo Estetiği (BBL) Ameliyatı Sonrası

Ameliyat süreci gerektiren popo estetiği sonrasında da öncesinde olduğu gibi uyulması gereken belirli kurallar yer almaktadır. Öncelikle bu süreçte hastanın tamamen iyileşmesi için gereken süre yaklaşık 15 günü kapsamaktadır. Ancak iyileşme sağlandıktan sonra bile kişinin 45 gün süre ile ağır olarak nitelendirilen sporları yapması uygun görülmemektedir. Bu ameliyat sonrasında özellikle popo kısımlarında oluşan izlerin geçme süreci ise zaman içerisinde olmaktadır.

Popo Protezi

Popo kısmında uygulanan popo estetiği yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntemlerden olan popo protezi tekniği popların birleşme noktasından uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Bu alanda uygulanan cerrahi operasyon sonrasında her iki bölge üzerinde cep oluşturulur. Bu cepler yardımı ile bölgeye silikon yapılı protezlerin yerleştirilmesi sağlanır. Bu cerrahi operasyon sonrasında belirli bir süre zarfında oturma eylemi gerçekleştirilmez. Genel anestezi tekniği ile uygulanan operasyon ortalama 3 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır.

Popo Büyütme

Popo alanında uygulanan estetik yöntemlerinden biri olarak bilinen popo kaldırma estetiği genellikle popo kısımlarında yere doğru bir düşüklük hisseden kişiler tarafından talep edilen bir estetik çeşididir. Düşük ya da düz olarak belirlenen popo yapısının düzeltilmesi adına uygulanan bu yöntem başarılı sonuçları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Kişinin kendi vücudu üzerinde bulunan belirli bölgelerden yağ alımı yaparak popo kısmında enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bu yöntem de kalkık bir popo yapısı son bulmaktadır. Yağ enjeksiyon tekniği kullanılarak uygulanan bu estetik türünde liposuction tekniğinden oldukça faydalanılmaktadır. Genellikle kişilerin bel, bacak ya da karın bölgelerinden tercih edilen yağ alma işlemleri popo organının düşük ya da düz olan kısımlarına uygulanarak işlem sonlandırılmaktadır. Böylelikle kişinin istediği popo yapısına sahip olması oldukça kısa bir sürede sağlanmaktadır.

Popo Estetiği (BBL) Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Genellikle genel anestezi tekniği kullanılarak uygulanmakta olan popo estetiği ameliyatı bu anestezi süresi de içerisine katılarak hesaplandığında ortalama olarak 3 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Cerrahi teknikleri içerisinde barındıran ve kesi yardımı ile uygulanan bir teknik olan bu ameliyat türü anestezi etkisi uygulanmadığında ağrılı bir operasyona dönüşebilmektedir.

Popo Estetiği Fiyatları 2023

Günümüzde her alanında fiyatlama kriterleri olan estetik türlerinde belirli konular fiyatları oldukça derinden etkilemektedir. Cerrahi olarak uygulanan estetik uygulamalarının bu tekniğin kullanılmadığı estetik türlerine göre daha pahalı olması bu fiyatlandırmalar üzerinde bir kriter olarak görülmektedir. Ayrıca estetiğin uygulanacağı alanın büyüklüğü, uygulama sırasında kullanılacak olan cihaz ya da maddelerin adet ve kaliteleri, yöntemin tercih edildiği alanın koşulları, uzman ve alanında tecrübe edinmiş olan doktor tercihi, operasyon sırasında hangi tekniğin tercih edildiği gibi konular popo estetiği fiyatları üzerinde de oldukça etkilidir.