En çok tercih edilen saç ekim işlemlerinden biri olan DHİ saç ekimi uzman ekibimizle birlikte uygulamaya devam ettiğimiz bir yöntemdir. Direct Hair Implantation olarak açılan bu yöntem sayesinde saçsız görünümlere artık elveda diyebilirsiniz.

Direct Hair Implantation tekniğimizde saç foliküllerini tek tek alıyor ve kısa sürede tek tek hasat bölgesine ekimini gerçekleştiriyoruz. Bu teknikte özel olarak kullandığımız Choi olarak adlandırılan bir kalem cihaz mevcuttur. Bu kalemle foliküller alınır ve ekme işlemi hayata geçirilir. Aynı zamanda bu işlemde en önemli kısım, kanalların da kalemle açılıyor olmasıdır. Süreci baştan sonra takip altına almakta ve böylece hastalarımızı memnuniyet çerçevesinde taburcu etmekteyiz.

DHİ Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulama olarak diğer tüm yöntemlerden farklı olan DHİ saç ekimi yönteminde tek seansta dahi başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz. İlk seansta hastamızdan aldığımız yaklaşık 3000 ile 7000 arası saç kökü greftini yine aynı sayıda ekilmesi gereken alanlara ekiyoruz. Diğer bir değişle, saç foliküllerini, zarar vermeden çok titiz bir şekilde köklerden alıyoruz ve saçsız alanların kanallarını açarak bu bölgeye enjekte etmiş oluyoruz. Son derece profesyonel bir şekilde ele aldığımız DHİ saç ekimi yöntemimiz ile saçsız görünümlere son verebilirsiniz.

DHİ Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kök kaybını minimuma indirdiğimiz DHİ saç ekimi tekniğimiz, 18 yaşını dolduran ve fiziksel anlamda bir eksikliği olmayan kişilere uygulanabilir. Kullandığımız iğnelerimiz, kalemlerimiz ve diğer tüm malzemelerimiz kişiye özel olarak hazırladığımız malzemelerdir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla muayene olabilir ve ekim operasyonuna katılabilirsiniz. Birçok avantajı bulunan bu ekim yöntemi sayesinde kel bölgeler ve seyrek saçlı bölgeler tam olarak gür saçlı bölgelere dönüşmeye başlar.

Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan saçsız görünmek istemeyen herkes bu yöntemden faydalanabilir. Ağır ilaçlar kullanmayan, ağır fiziksel bir hastalığı bulunmayan ve mutlaka 18-20 yaş aralığını doldurmuş olan bireylerden uygulanmaya başlayabiliriz. Hiçbir dezavantajı bulunmayan bu saç ekim tekniği sayesinde hızlı iyileşme sizlerle olacaktır.

DHİ Saç Ekimi Öncesi

Saç ve saç köklerine dair yapılan tüm işlemlerin öncesinde olduğu gibi DHİ saç ekimi öncesinde de bilinmesi ve hayata geçirilmesi gereken durumlar mevcuttur. İşlem esnasında ya da sonrasında herhangi bir komplikasyon gelişmemesi adına mutlaka gerekli testler yapılır. Ardından bu işleme engel olabilecek tüm ilaç kullanımlarına ara verilir. İlaçların vücutta bıraktığı etkiden kurtulmak için gereken süre hastalara detaylı bir şekilde iletilir. Uzmanlarımız tarafından operasyon esnasında oluşabilecek her türlü olumsuz durumlar hastalara açık bir şekilde iletilir. Hastalarımızın onayı ve bilgilendirmesi alınmadan işleme başlanmaz.

İşlem öncesinde hastalarımıza mutlaka beslenmelerine dikkat etmeleri konusunda gereken uyarılarda bulunuruz. İşlemden belli bir süre önce alkol ve kafein içerikli yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekir. Özellikle de sigara kullanımı bırakılmalı ve işlem sonrasında da bir müddet devam edilmemelidir. Saç köklerini etkilen kan akışını bozmamak adına bol miktarda sıvı tüketmeye özen gösterilmesi gerekir.

Operasyonun çok daha başarılı sonuçlanması adına, kan sulandırıcı bitki çaylarından ve aspirin gibi ilaçlardan da bu süreçte uzak durulmalıdır. İlaç kullanımı hakkında mutlaka doktora bilgi verilmelidir. Tüm bu ipuçlarına dikkat eden hastalarımızda işlemler çok daha başarılı ve doğal sonuçlara ulaşarak geçmektedir.

DHİ Saç Ekimi Yaptıranlar

Kel ve seyrek saçlı görünümle artık başa çıkamayan ve estetik algı açısından kendi kötü hisseden birçok hastamız DHİ saç ekimi ile yeniden doğmuş gibi oldular. Memnuniyetlerini ve kalite kontrolünü her fırsatta yorumlarına dile getiren hastalarımız, merkezimizde yaptığımız işlemlerden son derece keyif alırlar. Hem uygun fiyatlar dahilinde sunduğumuz hem de kalitesinden asla taviz vermeden uyguladığımız yöntemlerimizi, yorumlarda bütün gerçekliğiyle ve açıkça görebilirsiniz.

DHİ Saç Ekimi Sonrası

Büyük bir titizlikle yürüttüğümüz DHİ saç ekimi işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. İşlem sonrasında saç köklerinin bir süre su ile temasından kaçınılmalıdır. Alkol ve kafein içerikli içecekler tüketilmemelidir. Mutlaka hafif yemekler yenmeli ve kilo dengede tutulmalıdır. Aşırı terleten egzersizlerden kaçınılmalıdır. Doktorumuzun önerdiği süre boyunca kesinlikle uyku düzenine dikkat edilmeli ve saç köklerine herhangi bir maddenin değmemesine de özen gösterilmelidir. Bu durumda yüz üstü uyumak her zaman çok daha sağlıklıdır. Yaklaşık 10 günlük bir aradan sonra hasta normal yaşantısına dönüş yapabilir. Saç bakımında artık daha dikkatli olunmalıdır.

DHİ Saç Ekimi Yorumları

DHİ saç ekimi yaptıran hastalarımızın yorumlarında da anladığınız üzere, uzmanlık ve profesyonellik daima hazır bir şekilde sizleri bekliyor. Merkezimizde alacağınız her türlü hizmetten son derece memnun kalacağınızdan ve saçlarınızın yeniden gürleşmeye başlayacağından emin olabilirsiniz.

DHİ Saç Ekimi Fiyatları 2023

İdeal fiyatlar kapsamında sunduğumuz yöntemler, kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Hangi hastamıza hangi tür bir uygulama yapılması gerektiğine tetkik ve analizler sonucunda karar veriyoruz. DHİ saç ekimi yöntemi genellikle seyrek saçlı olan hastalarımızda daha çok tercih ediliyor.