Mezoterapi Seansları ile Doku Yenilemeleri

Vücut için gerekli olan vitamin ve mineral desteğinin enjeksiyon desteği ile sağlanması adına uygulanmakta olan mezoterapi yöntemi günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Küçük iğnelerin desteği sağlanarak uygulanan bu yöntem de belirlenen bölgenin doku altına çeşitli vitamin desteklerinin sağlanması şeklinde ilerlenir.

Mezoterapi Nedir?

Yalnız başına uygulanabilir olan bu teknik gerekli görüldü durumlarda altın iğne, lazer gibi yöntemlere de eşlik etmektedir. Estetik cerrahide önemli bir tedavi yöntemi olarak bilinen bu teknik aşırı derecede görülen saç dökülmesi, anti-aging, lokal yağ eritme ve çatlak görünümlerinin ortadan kaldırılması için uygulanan yöntemlerdendir. 2 haftalık aralıklarla ortalama 6 seans yapılması önerilen ilgili işlem de uygulamanın süresinin belirlenmesi bölgeye göre değişkenlik gösterirken ortalama 20 dakikalık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Oldukça eski bir kökene sahip olan bu uygulama 1950 li yıllarda uygulanmaya başlamıştır.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Belirli sağlık sorunlarının estetiksel tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan mezoterapi uygulaması genellikle saç köklerinin aşırı derecede dökülmesi, lokal yağ eritme sorunu ya da özellikle karın ya da bacak bölgesinde oluşan çatlak görünümlerin tedavi altına alınması adına kullanılmaktadır. Ayrıca belirli bölgelerde oluşan lekelenmeler için bu yöntemin uygulanabilirliği bulunmaktadır.

Mezoterapinin Özellikleri Nelerdir?

Ağrı süreci içermeyen bir uygulama olması, iyileşme sürecinin oldukça hızlı olması, hastane de yatış süresinin bulunmaması ve kısa zamanda hastanın günlük yaşantısına adapte olabilmesi mezoterapi en bilinen özelliklerindendir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte yenilen dermatoloji estetik cerrahi alanında sürekli tercih edilmekte olan bu uygulama oldukça fayda odaklı bir uygulama çeşididir. Küçük miktarlı iğnelerin yardımı ile sağlanan bu uygulama direk olarak problem oluşturan bölgen üzerine enjekte edildiğinden kolaylıkla çözüm yolunu beraberinde getirme özelliğine sahiptir.

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sırasında kullanılan küçük çaplı iğnelerin kullanılması genellikle morarma gibi yan etkileri beraberinde getirmektedir. Yalnızca hassasiyet içerikli bir süreç olan mezoterapi yöntemin de uygulamanın gerçekleştirildiği alanda zaman zaman görülen kanama, morarma, alerjik reaksiyon gibi sorunlar yan etki sınıfında yer almaktadır.

Mezoterapi Tedavisine Cevap Ne Zaman Alınır?

Tedavi sürecinin zaman aldığı bu uygulama tek işlemde için kalıcı biz çözüm getirememektedir. Bu nedenle aralıklar ile birçok sefer uygulanması gereken mezoterapi yönteminde seans sistemi geçerlidir. Bu yöntemdeki etkilenme 3. seans sonrasında kendini göstermeye başlamaktadır.

Saç Mezoterapisi

Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın birçok sebebe bağlı olarak oluşan saç dökülmelerinin engellenmesi açısından uygulanmakta olan mezoterapi uygulaması saç odaklı olarak yapılmakta ve saç mezoterapisi olarak adlandırılmaktadır.

Yüz Mezoterapisi

Tıp dilinde Mezolifting olarak tanımlanan yüz mezoterapisi ince yapılı iğneler yardımı ile uygulanan estetik metotlarından bir tanesidir. Cilt üzerinde özellikle güneş kaynaklı oluşan kolajen kaybının önlenmesi adına tercih edilen bu uygulama da belirli ilaçların birbiri ile karıştırılması sonrasında küçük miktarlar haline getirilerek cilt altında iğnelerin desteği ile uygulanılması sağlanır.

Selülit Mezoterapisi

Genellikle 40 yaş ve sonrası kadınların bacak bölgelerinde sıklıkla rastlanılmakta olan selülit tedavisinde mezoterapi tekniği günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Mezoterapi Fiyatları 2023

Estetik uygulamaların çeşidine göre fiyatlandırılan bu yöntemler de fiyatlamalar bazı hususlar göz önüne alınarak belirlenmektedir. Bu süreçte etkisini büyük ölçüde gösteren yıl bazındaki değişkenliklerin yanı sıra uygulamanın süreci, kaç seans uygulanacağı, hangi bölgeler üzerinde etkili olacağı, bölge alanındaki yerin boyutu, uygulama sırasında gerek duyulan materyallerin çeşitliliği, yöntemin hangi firma da uygulanacağının tercihi gibi hususlar fiyatlandırmada büyük etki sahibidir.