Burun Dolgusu Nedir?

Burunlarda doğuştan itibaren meydana gelen ya da sonradan alınan bir darbeden ötürü meydana gelen bozukluklar oluşabilir. Aynı zamanda çöküntü ve çukur gibi alanlar da meydana gelebilir. Çeşitli faktörlerden ötürü burun bozukluklarını düzeltmek profesyonel bir dokunuş olmadığı sürece zor olabilir. Burada devreye burun dolgusu işlemimiz giriyor ve hastalarımızı estetik kaygısından kurtarıyoruz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uzman doktorlarımız tarafından yapılmakta olan burun dolgusu işleminde özel dolgu maddeleri kullanıyoruz. Burunda boşluk olan kısımları dolduruyor ve burnun tam olarak yüz hatlarına uyumlu hale gelmesini sağlıyoruz.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun yüz hatlarını simetrik gösteren en önemli organdır. Tam olarak yüzün ortasında yer aldığı için ve tamamen tek başına yüze odaklanılmasını sağladığı için bozuk olduğu durumlarda hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Bu sorunlar dolgu maddeleri ile çözülebilmektedir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Minimum 6 ay boyunca etkisini kalıcı bir şekilde görebileceğiniz bir işlemimizdir. Ancak altı ayda bir kontrolüne mutlaka gelmeli ve gerekli eksiklikleri gidermelisiniz. Düzenli olarak kontrollerinize gittiğiniz takdirde dolgunuzu uzun ömürlü bir şekilde kullanmaya da devam edebilirsiniz.

Burun Dolgusunu Kimler Yapmalı?

Burun bölgesine yapılacak olan dolgu ve diğer tüm işlemlerin uzmanlar tarafından yapılması gerekiyor. Kliniğimize bu konuda rahatlıkla güvenebilirsiniz. Uzman doktorlarımız dolguyu en profesyonel şekilde yapmaya devam ediyor.

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

En çok merak edilen konulardan biri de burun dolgusu zararlı mıdır ya da herhangi bir yan etkisi ve dezavantajı var mıdır konusudur. Aksine avantajları ve alternatifi fazla olan bir işlemdir. Burundaki deformasyonlar ortadan kaldırılır ve doğal, nahif ve yüz hatlarına uygun olan bir burun yapısı ortaya çıkar.

Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Minimum 6 ay boyunca dolgunun kalıcı olduğundan emin olabilirsiniz. Kullandığımız malzemeler ve teknikler dolgunun kalıcı olmasın üzerine programlanmıştır. Tamamen doğal ve güzel görünen bir buruna bu şekilde sahip olabilirsiniz. Burun bölgesi hassas bir bölge olduğundan en az altı ay aralıklarla da kontrolünün sağlanması gerekiyor. Kontroller boyunca dolgunun düştüğü ya da eridiği bölgeler hızlıca yeniden doldurulur ve ömür boyu burun bölgesi güzel kalmaya devam eder.

Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Operasyondan sonra iyileşme süreci yaklaşık olarak 15 gündür. 15 gün sonunda tam anlamıyla bir iyileşme sağlanır ancak yine de dikkatli olunması gerekir. Tam iyileşme gerçekleşene kadar doktorumuzun tavsiyelerine uyulmalıdır. Konulan kurallara uyulduğu sürece çok daha etkili ve kalıcı bir işlem olarak kullanılır.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Hassas olarak yapıldığında burun dolgusu yan etkisi ve zararı olmayan bir işlemimizdir. Ancak dolgu yerine oturduktan sonra iyileşme sürecinin ilk haftası göz altlarında morluklar ve burun çevresinde şişme gibi durumlar gözlenebilir. İyileşme tamamlandığında morarma ve şişlikler de son bulur.

Burun Dolgusunun Ortalama Kalıcılığı Ne Kadar?

Ortalama olarak ele alındığında 6 ay boyunca kalıcı olduğu söylemek mümkündür. Ancak uzmanlarımızla birlikte klinik olarak seçtiğimiz malzemeler ve uyguladığımız işlemler çok daha uzun ömürlü bir şekilde dolgunuzu kullanmanıza yardımcı olur.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Henüz 18 yaşını doldurmamış ve ebeveyn gözetimi altında olan kimseler burun dolgusu yaptıramazlar. Ancak bunun dışında hiçbir durumda 18 yaşını doldurmamış kimselere yapılmaz.

Burun Dolgusu İçin Bilinmesi Gereken Temel Prensipler Nelerdir?

Dolgu yapılması için öncelikle burun yapısının buna uygun olup olmadığını bilmek gerekiyor. Kırık, çatlak ve benzeri daha ağır durumların olup olmadığı tespit edilmelidir. Bunun dışında herhangi bir sorun teşkil edilmez.

Burun Dolguları İle Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Burun dolgusu yalnızca burun deformasyonunu ortadan kaldırmak ve güzel bir buruna sahip olmak için yapılır. Burunda kırık, çatlak ve kopma gibi durumlardan kurtulmak için dolgu yapılmaz. Yapılsa dahi dolgu ne yazık ki tutmaz.

Burun Dolgusu İle Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Mü?

Ameliyatsız bir şekilde güzel bir buruna sahip olmanın en alternatif yolu dolgu yaptırmaktır. Bu nedenle ameliyatsız bir şekilde burun estetiği ancak dolgu işlemimiz ile mümkündür.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Burun ucuna yapılan dolgudan sonra pansuman tamamen bitince ve tam iyileşme sağlandığında su ile temas edilebilir ve duş alınabilir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Spor Yapabilir Miyim?

İlk üç gün boyunca spor ya da ağır egzersizlerden kaçınmak gerekiyor. Darbe almamak adına üç gün boyunca dinlenmek en doğrusudur. Aksi takdirde burun dolgusu yerine oturmayabilir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kullanmamam Gereken İlaçlar Nelerdir?

Kan sulandırıcı ilaçlardan ve aynı zamanda alkol ve kafein türevlerinden uzak durulmalıdır. Özellikle de doktorumuz tarafından reçete edilen ilaçlar dışında hiçbir ilacın kullanımına yer verilmemelidir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2023

Tüm dolgu işlemlerimizde olduğu gibi burun dolgusu fiyatlarımızda da her zaman hastalarımızın bütçelerine yönelik ideal fiyatlar belirlemekteyiz.