Günümüzde daha popüler bir hal alan saç ekimi, en fazla tercih edilen estetik işlemleri arasında yer alıyor. Kadınlarda ve erkeklerde yaşanan saç dökülmeleri zamanla kellik oluşmasına kadar neden oluyor. Bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alırken devreye saç ekim estetiği giriyor. Özgüven problemleri yaşanmasına neden olabilen saç dökülmelerine ekim işlemi yapılarak bölgenin en doğal şekilde saçlanması sağlanıyor. Bu dökülmeler için önlem alınmadığı taktirde daha ciddi sorunlar meydana gelebilir. Sizler de bölgesel kellik ve saç dökülmelerinden şikayet duyuyorsanız saç ekimi estetiği ile kurtulabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Merkezimizde birden farklı tekniklerde uyguladığımız saç ekimi estetiği oldukça kolay işleyen bir süreçtir. İlk olarak işlem için başvuran hastalarımızı ekime uygun olup olmadıklarına dair testlerden geçiriyoruz. Saç yapısı ve dökülme oranlarını inceliyoruz. Hastamızın ihtiyaçlarını en ayrıntılı şeklide belirledikten sonra uygulayacağımız tekniğe karar veriyoruz.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Dış görünüş açısından kendine oldukça önem veren kişiler saç dökülmelerini ve kellik sorunlarını kafaya takabiliyor. Bu durumda çözüm olarak uyguladığımız saç ekimini siz değerli hastalarımız için en konforlu hale getiriyoruz. Operasyon için hastalarımızın bazı şartlara uyum sağlaması gerekir. Fakat herhangi bir deri ve saç hastalığı olan hastalarımızda operasyon için start veremiyoruz. Saç açıklığı yaşayan hastalarımız, tüm yollara rağmen bu açıklığı kapatamayan hastalarımız gönül rahatlığı ile işlemi yaptırabilirler. Genel sağlık açısından risk taşımayan tüm hastalarımızda saç ekim işlemini uygulayabiliyoruz.

Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

Saç dökülmeleri ve bölgesel kellik sorunu ile kliniğimize gelen hastalarımızın operasyona uyum sağladıkları taktirde süreci başlatıyoruz. Operasyon için steril bir ortam hazırlıyoruz. Gerekli olan testleri uyguladıktan sonra hastamızı işleme alıyoruz. İşlem öncesinde saç köklerinin toplanacağı bölgeyi belirliyoruz.

Ağrı ve acısız bir süreç olması için anestezi uyguluyoruz. Uygulanacak olan yöntemi belirledikten sonra ekilecek olan bölgede işlemi gerçekleştiriyoruz. İşlem öncesinde hastamızın herhangi bir panik yapmaması adına gerekli olan bilgileri aktarıyoruz. Merkezimiz olarak sizlere en kaliteli ve güvenli hizmeti sunabilmek için uzman kadromuz ile çalışıyoruz.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Hastamızın saç ektirme kararı ile başlayan saç ekimi aşamalarımız toplamda 6 evreden oluşuyor. Her aşamada hastamızın kendini konforlu hissetmesini göz önünde bulundurarak işlem uyguluyoruz. İlk aşamamız hazırlık aşamasından geçiyor. Ardından hastamız için uygulayacağımız yöntemi planlıyoruz. Operasyona aldığımız hastamıza anestezi işlemini uyguluyoruz. Bölgenin uyuşmasının ardından greft alıyoruz.

Topladığımız greftleri kellik olan bölgeye ekebilmek için kanalları açıyoruz. Açılan kanallardan topladığımız saç köklerini ekiyoruz. Ekim tamamlandıktan sonra hastamızın toparlanabilmesi için 2 saat kadar saç ekim merkezimizde bekletiyoruz. Hastalarımızın hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kendilerini iyi hissetmelerini için her aşamada oldukça hassas davranıyoruz.

Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimini yaptırmak isteyen hastalarımızın operasyona başlamadan önce bilmeleri ve dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Hastalarımızın sağlıklı bir şekilde işlem yaptırabilmeleri için operasyondan 1 hafta öncesine kadar sigara ve alkolü bırakmalarını istiyoruz. Çünkü operasyon sonrasında iyileşme hızının daha iyi olmasını istiyoruz.

Saç ekimi işleminden 1 hafta öncesine kadar kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarımızın ilacı kesmeleri gerekiyor. İşlem esnasında meydana gelebilecek olan kanamanın artmasına neden olmaması için önem taşıyan bir konudur. Aynı zamanda kafein ve içeren içeceklerden uzak durmaları gerekiyor. Sizler de ekim işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka tüm hususları dikkate almanız gerekir.

Saç Ekimi Merkezleri

Günümüzde hemen hemen her ilde hizmet sunan pek çok saç ekim merkezi mevcuttur. Merkezimiz olarak sizler için en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Hastalarımızın her açıdan kendilerini konforlu hissetmelerine önem veriyoruz. Bir saç ekimi merkezi olarak ekim sürecinin nasıl işleyeceğini ve sonraki süreçte sizleri neler beklediğini en ince ayrıntılarına kadar aktarıyoruz.

Sizler de hem uygun fiyatlarda hizmet almak hem de kaliteli bir işlem yaptırmak için merkezimizi tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz uzman hekimlerimiz ile iletişim kurarak isteklerinizi belirtebilirsiniz. Bir aile olarak sunduğumuz bu hizmetten gönül rahatlığı ile yararlanabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Saç ekim operasyonu öncesi hususları olduğu gibi sonrasında da önem verilmesi gereken noktalar vardır. Operasyon uyguladığımız hastalarımızın işlem sonrası bol bol istirahat etmelerini ve terlememelerini öneriyoruz. Terleyen bölgede iyileşme süreci daha geç işler. Operasyondan sonraki ilk 2 gün ekim yapılan bölgenin su ile temas edilmemesi gerekir.

Ortalama olarak 10 günde iyileşme gösteren bu bölgenin tamamen iyileşmesi için yaklaşık 2 ay gerekir. Ufak yaraların hızla iyileşmesi açısından hastalarımıza B vitamini takviyesi öneriyoruz. Bununla birlikte yine alkol ve sigaradan uzak kalmalarını istiyoruz. Saç ekimi öncesi kadar sonrası da hastalarımız için önem taşıyan bir süreçtir.

Saç Ekimi Sonuçları Bizi Neler Bekliyor?

Sağlıklı bir saç ekim işlemi olabilmesi için hastalarımızın beklentilerine önem veriyoruz. İşleme başlamadan önce açıklık olan kısmı belirliyoruz. Ekim sonrasında hastamızın bu bölgeye hassas davranmasını öneriyoruz. Kontrole gelen hastalarımızda açıklığın ne kadar kapandığını ve doğal bir görünüm olup olmadığını inceliyoruz.

Uyguladığımız teknikler sayesinde çoğu hastamızdan olumlu dönüşler elde ediyoruz. Doğal görünüm sağlayan saç ekimi tekniklerimiz ile siz değerli hastalarımıza her daim hizmet vermeye devam ediyoruz. Sizler de operasyondan sonra hızlı bir gelişme kaydedebilmek ve hayalinizdeki görünüme sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlara önem vermeniz gerekiyor.

Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Saç dökülmeleri ve bu dökülmelere bağlı olarak yaşanan kellik görünümü her bireyin canını sıkan durumlardandır. Bu durumda merkezimizde sizler için uyguladığımız bir tedavi olan saç ekimi işleminden yararlanabilirsiniz. Hastalarımız ile yakından ilgilenen uzman hekimlerimiz süreç boyunca sizleri nelerin beklediğini açıklarlar.

Hem kadın hem de erkek hastalarımıza uyguladığımız işlemlerden olumlu yanıtlar alıyoruz. Hastalarımız yorumlarında neler hissettiklerini bizler için açıklıyorlar. Pek çok hastamız işlem öncesinde kendini mutsuz hissederken işlemden sonra kendilerini yenilenmiş ve mutlu hissettiklerini belirtiyor. Sizler de işleme karar vermeden önce değerli hastalarımızın yorumlarına göz gezdirerek daha net kararlar verebilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları 2023

Günümüzde pek çok kişinin yaptırdığı saç ekim işlemi, fiyat bakımından her bütçeye uygun olarak uygulanır. Estetik merkezlerine ve kullanılan tekniğe göre fiyatlarda değişkenlikler meydana gelebilir. Sizler için sunduğumuz işlemde fiyatlarımız da oldukça uygundur. Teknikten tekniğe göre değişen fiyatlar uygun oranlardadır.