Çene Dolgusu Nedir?

Merak konusu olmaya devam eden ve son dönemlerde sık sık yaptırılan çene dolgusu da en kaliteli şekilde uyguladığımız işlemlerden birisidir. Çenelerde meydana gelen bozuklukları ortadan kaldırmak amacıyla yaptığımız çene dolgusu sayesinde güzel görünen bir çeneye sahip olabilirsiniz. Üstelik hiç vakit kaybetmeden kliniğimizden destek alabilir ve uzman doktorlarımız sayesinde çene sorunlarına veda edebilirsiniz.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Kullandığımız dolgu maddelerini bozuk alanlara enjekte ederek tam anlamıyla simetrik bir çene yapısı elde ediyoruz. Böylece artık yüz hatlarınız tam anlamıyla simetrik görünmeye başlıyor.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çenede meydana gelen sorunlardan kurtulmak ve kalıcı olarak güzel bir çeneye sahip olmak için çene dolgusu ihtiyacı çıkıyor. Tamamen hastalarımızın isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik bir şekilde işlem yapmaya özen gösteriyoruz.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu en çok avantaja sahip olan işlemlerimizden birisidir. Çene bakıldığı zaman tam olarak yüzün orta alt kısmında yer alır ve bir bozukluk meydana geldiğinde çene çok göze batmaya başlar. Burun ile orantısız görünmeye başlar. Yüzün estetik ünitelerinin uyumlu hale gelmesi dolgu maddeleri ile mümkündür.

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çenede küçüklük yada hafif gerilik gibi durumlar çene dolgusu ile düzeltilebilir. Yaptığımız işlem daha çok yüzeyseldir ve görüntüye önem verenler için oldukça ön plandadır.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Minimum 6 ay kadar kalıcılığı olan bir işlemdir. Ancak kullandığımız dolgu maddesinin kalitesine göre, ve hastanın yapısına göre kalıcılıkta azalma ya da artma olabileceğini söylemek mümkündür. Ancak minimum 6 ay kadar süren kalıcılıkta kontroller oldukça önemlidir. Bu süreçte sık sık kontrole gidilmeli, erteleme ve aksaklığa yer verilmemelidir.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Çeneye yaptığımız bu işlem beğenilmediğinde ya da bir komplikasyon geliştiğinde geri alınma özelliği vardır. Ancak hastalarımızın en az altı ay boyunca kullanmaya devam etmelerini tavsiye etmekteyiz. En az altı ay boyunca dolgu maddesi çeneye anca oturur ve anca kendini göstermeye başlar. Erime olmadan da geri alınması mümkündür.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Çene yapısına ve büyüklüğüne göre, ihtiyaç duyulan işleme göre uygulama süresi artabilir. Genel olarak ise işlemimiz yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Bu kısa süre içerisinde hastalarımız hiçbir acı hissetmeden koltuktan kalkabiliyor.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeneye yapacağımız dolgu işleminden sonra dolguya bir müdahalede bulunmamaya dikkat edilmelidir. Sıcak ve soğuk temaslardan kaçınılmalıdır. Dolguyu eritecek ya da patlatacak bir darbeden uzak durulmalıdır. Aşırı terlemeden ve aşırı egzersizlerden de uzak durulmalıdır. Kozmetik ürünü ve ilaç kullanımı hakkında kesinlikle doktordan bilgi alınmalıdır.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Yana doğru kayma, çene ucunda büyüklük, çenede bütünsel bir büyüklük ya da küçüklük, sivri çene ucu, yuvarlak çene ucu ya da çenenin çok önde gözükmesi gözlemlenene şekil bozuklukları arasında yer alıyor.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

Kullandığımız dolgu maddesi elbette erime özelliğine sahiptir. Maksimum kalıcılığı kişiden kişiye göre değişse de minimum altı ay boyunca kullanımı uygun olan bir işlemdir. Ancak en çok sorulan sorulardan biri olan dolgu erimesi herhangi bir problem yaratmaz. Tamamen güvenilir bir işlem olduğundan erime sonrasında çenede bir bozukluk meydana gelmez. Yalnızca çene eski görünümüne kavuşur. Yeniden dolgu tazeleme işlemi yapılabilir.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır Ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Lokal anestezi kullandığımız için çene dolgusu hiçbir şekilde ağrı yapmaz. Acı hissedilmeyen ve 20 dakika süren bir işlemdir. Bu kadar kısa sürede bu kadar güzel bir çene yapısına sahip olmak herkesi mutlu eder.

Jawline Dolgu İle Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Jawline olarak da adlandırılan çene dolgusu ile genç bir yüz elde edilir. Yüzde simetriği sağlıyoruz. Çenedeki bozukluğu ortadan kaldırıyoruz ve böylece yüzlerde genç bir görünüm de meydana geliyor.

Çene Dolgusu İçin Kaç Cc Dolgu Kullanılması Gerekir?

Profesyonel bir şekilde yaptığımız çene dolgusu işleminde kaç cc dolgu maddesi kullanılması gerektiğine işlemin türüne göre kara veriyoruz. Kullanacağımız cc miktarını aynı zamanda çenenin büyüklüğü de belirliyor. Fazla Cc kullanmak çenede daha fazla büyüklüğe neden olur. Az Cc kullanmak ise işlemin tam anlamıyla yerine oturmasını sağlamaz. Bu konuda uzman olan doktorlarımız ne kadar Cc kullanması gerektiğine net bir şekilde karar verir.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Çene dolgusu yaptıran hastalarımızın tümünü mutlu bir şekilde kliniğimizden uğurluyoruz. Doktorlarımızdan, hijyenimizden ve diğer tüm aşamalarımızdan memnun kalmaları bizler için de oldukça önemlidir. Klinik olarak hastalarımızın her zaman yanındayız ve sürecin takipçisiyiz. Danışanlarımızın çene yapısında var olan bozuklukların giderilmesi sonucunda kavuştukları huzur her şeye bedeldir.

Çene Dolgusu Fiyatları 2023

2021 yılında da en ideal fiyatlarla karşınızdayız. Kliniğimizden tüm estetik işlemlere dair bilgi alabilir ve alacağınız hizmetin fiyatını da standart olarak öğrenebilirsiniz. Doktor işçiliği, kullanılan dolgu malzemeleri ve diğer tüm aşamaların malzemeleri, sürecin başından sonuna kadar takibi her biri ayrı bir şekilde çene dolgusu işlemine dahil olan aşamalardır ve uygunluğu ile herkesi bekliyoruz.