Six Pack Ameliyatı ile Karın Kaslarına Çözüm Süreçleri

Karın kaslarında meydana gelen kötü görünümlere çözüm odaklı uygulanan six pack ameliyatı estetik alanında uygulanan oldukça yeni bir tekniktir. Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilen bu estetik türünde çekici bir görünüm elde etmek isteyen erkekler karın kaslarındaki muhteşem görünüm ile bunu kolaylıkla başarabilmektedir. Bu görünümün sağlanması adına uygulanmakta olan six pack ameliyatı şimdilerde kadınlar tarafından da tercih edilmektedir.

Six Pack Ameliyatı Nedir?

Bu kötü görünümlü kaslardan kurtulmak adına kişilerin öncelikli olarak denedikleri diyet ya da farklı egzersiz yöntemleri hem uzun soluklu bir mücadele hem de bazen olumsuz sonuçlar oluşturabilir. Ancak bu problemlerin yok olmasını oldukça kısa sürede ve başarılı bir çözüm yolu ile sağlayan six pack ameliyatı estetik cerrahide bir yıldız gibi parlamaktadır.

Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın kaslarında birçok farklı nedene bağlı olarak oluşan kötü estetik görüntüyü ortadan kaldırmak ve harika görünümlü kaslara kavuşulmasına olanak sağlamak adına uygulanmakta lan six pack ameliyatı içeriğinde liposuction tekniğini barındırmaktadır. Böylelikle karın bölgesinde yer alan kasların kolayca şekillenmesini sağlamakta ve fit bir görünümü hızlı bir şekilde geri getirmektedir. Uygulama sırasında kullanılan cihazlar arasında yer alan vaser cihazı karın bölgelerine giriş yaparak bu bölgelerde oluşan fazla yağ miktarını eritme görevini üstlenir. Bu nedenle bu yağ eritme tekniğinde ucu ince yapılı olan kanül adı verilen materyaller kullanılır.

Karın yağlarını hedef alan bu operasyon sırasında herhangi bir kesi ya da dikiş işlemi uygulanmadığı için iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir. Cerrahi teknikler arasında yer alan vaser ve power asisted cihazlar yardımı ile uygulanabilir olması kişinin ameliyat sürecinde ağrı ya da acı hissini önlemektedir. Yağ alınma tekniği sonrasında uygulanan six pack ameliyatı sırasında kas bölgelerinde oluşan kıvrımların ortaya çıkarılması sağlanarak kasların muhteşem görünümü geri kazanılmaktadır. Anestezi süreci ile birlikte ortalama iki saatlik süreci kapsayan bu uygulamada başarı oranı oldukça fazladır.

Six Pack Etkisi Ne Zaman Görünür?

Etkileyici bir karın kası görünümüne sahip olmak isteyen herkesin başvurduğu tekniklerden bir tanesi olan six pack ameliyatı aşamasında akla gelen ilk sorulardan biri ameliyatın etkisini ne zaman göstereceğidir. Kolay bir ameliyat sürecini içerisinde barındıran bu uygulamada tamamen etkinin görülebilmesi adına öncelikle kişinin ortalama 1 aylık bir süre zarfında korse içerisinde kalması gereklidir. Başarı oranının yükselmesi adına uygulanan bu bandaj sürecinde karın bölgesinin tekrar vücut ile birbirine adapte olması sağlanır. Bu süreç sonunda kişideki karın kasları giderek belirgin bir hal alacaktır.

Six Pack Ameliyatı Öncesinde Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Cerrahi işlemlerle gerçekleştirilecek olan tüm ameliyatlar gibi six pack ameliyatı öncesinde de dikkat gerektiren belirli hususlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak anestezi üzerinde büyük bir etkiye sahip olan nikotin kullanımın bu süreç öncesinde ortalama 1 hafta süre ile bırakılması gereklidir. Bunun yanı sıra kan sulandırıcı tüm ilaçlar ameliyat süreçlerinde zarar odaklı olduğu için bu tarz ilaçların kullanımlarının da bu estetik operasyon öncesinde bırakılması esastır.

Six Pack Ameliyatı Sonrasında Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Ameliyat öncesinde olduğu gibi sonrası da oldukça önemli bir süreçtir. Geçirilen estetik ameliyatın başarılı sonuçlar vermesi adına dikkat gerektiren bu süreçte bir süre daha nikotin tüketiminin durdurulması büyük bir önem içermektedir. Ayrıca özellikle karın bölgesinin aşırı hareketlerden kaçınması adına bir süre korse kullanımı da sonraki süreçte gerekli olan bir etkendir.

Six Pack Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyat tekniği ile uygulanan bir estetik yöntemi olarak bilinen six pack ameliyatı sırasında herhangi bir kesi ya da dikiş desteğine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu nedenle oldukça hızlı bir iyileşme sürecini beraberinde getiren bu teknik de ameliyat sonrasında kişiyi anestezi etkisinden uyandırma ilk aşama olarak belirlenir. Genel anestezi tekniği kullanıldığında bu süreç biraz daha uzamaktadır. Bu uyandırma süreci sonrasında hastanın 6 saatlik bir zaman diliminden sonra sıvı ya da katı gıda tüketimi sağlamasına izin verilir.

1 gün hastane istirahati sonrasında uzman doktorumuz tarafından yapılan muayene ile istirahat süreci sonlandırılır ya da devam kararı alınır. 1 aylık kullanım gerektiren bandaj karın kısmına takılır.  Bu bandaj sürecinde deri kısmının vücut ile bir bağ oluşturması adına kişinin ağır aktivitelerden kaçınması önerilir. 15 gün süre zarfında kişi iyileşme sürecini tamamlamaya başlayarak günlük rutin hayatına dönüş sağlayabilir.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Karın Kası Egzersizleri

Karın kısmında yer alan kasların daha fit görünmesi amacı ile uygulana six pack ameliyatı sonrasında yapılan karın egzersizleri kasların daha belirginleşmesi adına oldukça faydalıdır. Bu sürecin başlangıç aşaması olan ameliyat süreci başarılı bir şekilde sonlandırıldıktan sonra alanında uzman spor hocalarından öğrenilen karın kası egzersizlerinin uygulanması sağlanmalıdır. Karın kaslarındaki gerçek görünümü dışarı çıkartmak için uygulanması gereken en büyük adım düzenli egzersiz yapımıdır.

Karın Kası Ameliyatından Sonra Etkisi Ne Zaman Fark Edilir?

Karın bölgesinde oluşan kasların yapısal olarak bozulması ve deformasyona uğraması ile ortaya çıkan kötü görünümün önüne geçmek adına uygulanan estetik yöntem etkisini ortalama 1 ay sonra göstermeye başlamaktadır. 1 aylık bir bandaj süreci uygulanan bu yöntem de korsenin açılması ile birlikte karın kasları görülse de beklenen etki düzenli beslenme ve egzersizler yardımı ile birkaç hafta sonraya sarkmaktadır.

Karın Kası Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

İstenen fit görünümlü karın kaslarına sahip olmak adına uygulana operasyon kendi başına bir yeterlilik içermemektedir. Ameliyat sonrasında uygulanacak olan en temel adımlardan bir tanesi olarak bilinen dengeli ve düzenli beslenme bu yöntemin başarılı olmasında oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Bu süreçte ameliyattan hemen sonraki 24 saat de hastanın beslenmede zorlanmaması için sıvı olarak tercih edilir.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Hastane de kalma süreci oldukça kısa olan karın kası uygulaması sonrasında ki bandaj süreci tamamlanmadan ortalama 16. gününde kişi günlük hayatına dönüş sağlayabilir ve işe dönüş gerçekleştirebilir. Operasyon sonrasında geçirilen ilk 15 günün oldukça önemli olması ve dinlenme odaklı bir başarı elde edilmesi göz önüne alındığında bu süreç 16. güne sarkmaktadır.

Six Pack Ameliyatı Fiyatı 2023

Günümüzde sıklıkla uygulanmakta olan ve giderek bir çığ gibi artan talepleri beraberinde getiren karın kası ameliyatı fiyatlandırmalarında birçok farklı etken yer almaktadır. Karın bölgesinde oluşan başka hasarların da tespit edilmesi ve operasyona eklenmesi bu estetik yönteminin fiyatlarını da doğrudan etkilemektedir. Ayrıca cerrahi bir operasyon içermesi ve hastanede yatış süresi gerektiren bir operasyon çeşidi olarak bilinen six pack ameliyatı fiyatları üzerinde oldukça büyük etkiye sahiptir.