Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz kapaklarında meydana gelen düşüklüğü önlemek amacıyla yaptığınız göz kapağı ameliyatı da aslında estetik bir işlemdir. Stresten ötürü, ilerleyen yaştan ötürü, yetersiz beslenme ve yetersiz su alımından ötürü, özellikle de yetersiz ve az uykudan ötürü göz kapaklarında düşüklükler ve daha farklı sorunlar meydana gelebilir.

Genç yaş gruplarında dahi meydana gelen bu sorun sağlıksız bir göz çevresine ve estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme sebep olur. Blefaroplasti olarak da adlandırılan göz kapağı ameliyatı, gözlerinizi daha çok sevmenize ve daha fazla ön plana çıkarmanıza olanak sağlıyor. Lavien Estetik olarak bu kapsamda her zaman en iyi işlemleri sunmaya ve asla kalitemizden ödün vermemeye devam ediyoruz.

Gözler kalbin aynası derler ve yüze bakıldığı zaman ilk olarak dikkat çeken kısım elbette göz kapakları ve çevresidir. Göz çevresinde meydana gelen morarma ve kırışıklıklar gibi, göz kapaklarında meydana gelen düşüklükler ve üst üste binen deriler de sorun olarak görülür. Sağlıksız bir göz yapısı ve uykusuz, yorgun ve bitkin görünen, doğal olmayan stresli bir göz yapısı ortaya çıkar. Bu durumdan kısa sürede kurtulmanın en güzel yolu ise estetik ameliyat geçirmektir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Göz kapakları en ince deri dokusuna sahip olan ve erken yaşta dahi kırışmaya başlayan kısımlardan birisidir. Göz kapakları yalnızca yaşa bağlı olarak değil çeşitli faktörlere bağlı olarak da yaşlanmaya başlar. Her gün en az 2.5 litre su tüketilmediğinde, yeterli miktarda uyku uyunmadığında da göz kapaklarında düşmeler ve göz çevresinde kırışmalar başlar. En belirgin aşamalardan biri de yaş gruplarında ilerleme olmasıdır.

Yaş ilerledikçe göz kapaklarında tüm bakımlara rağmen düşmeler meydana gelebilir. Bu durumun önüne doğal yöntemlerle geçmeye çalışabilirsiniz. Ancak zamanla hiçbir yöntem fayda vermez ve mutlaka estetik operasyon geçirmek gerekir. Bu alanda uzman olan doktorlarımızla birlikte tamamen titiz çalışmalar sergiliyor ve her zaman güzel görünen, genç görünen ve yüz hatlarınıza uygun olan göz kapakları ile sizleri buluşturmaya devam ediyoruz. Göz kapağında meydana gelen tüm sarkmalar, kırışıklıklar, düşme ve yaşlanma belirtilerinden göz kapağı ameliyatı olarak kurtulmanız mümkündür.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

18 yaşımı doldurduktan sonra göz kapaklarında bu tür sorunları olanlar göz kapağı ameliyatı olabilirler. Ancak henüz 18 yaşını doldurmamış olan ve fiziksel açıdan yeterliliğe ulaşmamış olanlar bu tür estetik operasyonları geçiremezler. Göz kapaklarında düşüklük, sarkma ve kırışıklığın tek nedeni yaşlanmak değildir.

Farklı faktörlerden ötürü de göz kapaklarında estetik algısal sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunların üstesinden hem hızlıca gelebilmek hem de tamamen profesyonel olarak gelebilmek adına kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Göz çevresi ve göz kapakları en hassas noktalardan birisidir. Bu nedenle uzman doktorlarla çalışmakta ve her açıdan süreci çok yakından takibe almaktayız.

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz kapakları en hassas bölgelerden biri olduğu için göz kapağı ameliyatı öncesinde kan sulandırıcı ilaçlardan ve yiyeceklerden uzak durulmalıdır. E vitamini ve aspirin gibi bileşenler vücuda alınmamalıdır. Göz tansiyonun çıkmaması ve tiroit gibi hastalıkların oluşmaması adına kullanılan tüm ilaçlara dikkat edilmelidir.

Kronik rahatsızlığı olan kişiler mutlaka doktorlarımıza öncesinde danışmalı ve bu hastalıklar hakkında bilgi sunmalıdır. Zayıflamaya yardımcı olan bitki çay ve diyet ürünler gibi besinlerden de ameliyat öncesinde uzak durulması gerekiyor. Operasyondan önceki bir hafta boyunca alkol ve türevlerinden uzak durulmalı ve kesinlikle kafein tüketilmemelidir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı iki kısımda ele alınır. İlk olarak üst göz kapağı olarak ele alınan kısımda uygulanan üst göz kapağı ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat sürüyor.  Öncelikle hastamızın göz kapaklarında çizimleri yapıyor ve dijital fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra üç boyutlu dijital ortamda işlem sonrası gözlerin nasıl göründüğünü hastalarımıza gösteriyoruz. Göz kapaklarında yeterli derecede gerginlik sağlamak adına kıkırdaksı dokuda işleme başlıyoruz.

Acı ev ağrı hissedilmemesi adına lokal anestezi uygulaması en önemli kısmımızdır. Burada yer alan üst yağları alıyor ve dikiş izi kalmayacak şekilde şekillendiriyoruz. Ardından kas miktarı kontrolünü sağlıyor ve kirpiklerin tam üzerinden yukarı doğru işlemi bitiriyoruz. Bu kısım tamamen üst göz kapağına dair yapılan işlemdir. Bu işlem genel olarak 40 yaş ve üzeri hastalarımız için uygundur. Sonuç olarak bademsi yapıda gözler elde ederiz.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alt göz kapağı ameliyatı ise gözlerin alt kısmında bulunan deri ve kaslara uyguladığımız bir operasyon türüdür. Göz çevresinde gençlik ve güzellik yakalamak adına uyguladığımız bu işlem 18 yaşını dolduran her hastamıza için uygundur. Çökmüş göz altları için dolgu operasyonu yapmakta ve şişmiş göz altları için yağ çekimi yapmaktayız.

Alanında uzman doktorlarımız sayesinde hem çöküntüye yönelik hem de şişliğe yönelik olarak işlem yapmaktadır. Sizler de gözlerinizde hayallerinizi süsleyen bir gençliğe ve güzelliğe, badem görünüme sahip olmak için daha fazla geç kalmadan kliniğimizden destek alabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Önce Sonrası

18 yaşını doldurduktan sonra ihtiyacı olan herkese uyguladığımız göz kapağı ameliyatı öncesinde ve sonrasında oldukça somut farklar mevcuttur. Operasyon öncesinde göz kapaklarında, üst kısımlarda ve alt kısımlarda şişlikler, sarkmalar, kırışıklıklar, morluklar ve daha pek çok bozuk görüntü oluşabilir.

Ancak ameliyat sonrasında oldukça başarılı sonuçlar elde etmeye hızla devam ediyoruz. Operasyon sonrasında iyileşme süresi de oldukça hızlı geçiyor. 2 gün boyunca göz çevresinde şişme ve morarmalar meydana gelebilir. Ancak bu durum oldukça normal bir durumdur ve kısa süre sonra düzelmeye başlar.

Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranların Yorumları

Tereddüt etmeden alanında uzman doktorlarımıza klinik ortamımızda göz kapağı ameliyatı yaptıranlar ne kadar memnun kaldıklarını dile getiriyor. Sizler de gerçek hastalarımızın yorumlarını inceleyerek bu süreçte ne kadar memnun kaldıklarını ve nasıl bir sürece dahil olduklarını öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan sorulara daha net cevaplar bulabilirsiniz. Genç ve güzel görünen göz hatlarına sahip olan için geç kalmamalısınız.

Göz Kapağı Nedir?

Göz çevresi bir bütün olarak ele alındığında üst göz kapağı, alt göz kapağı ve 3. Göz kapağı olarak ayrılır. 3. Göz kapağı olarak adlandırılan kısım ise korneayı koruma altına alan kısımdır. Saydam ya da yarı saydam olarak işlevini sürdürür. Bu kısım gözü tozdan ve darbelerden gelecek ince moleküllere karşı korur.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2023

Yapılacak olan tüm estetik ameliyatlarda seçilen doktora göre, kliniğe göre, kullanılacak olan malzemelere göre fiyatlarda artış ya da azalma meydana gelebilir. Uzman doktorlarımız sayesinde beklentilerinizi tamamen karşılıyoruz. Göz kapaklarındaki bozukluğu ortadan kaldırıyor ve sağlıklı, güzel görünen gözlerle sizleri baş başa bırakıyoruz. Gerçek bir ameliyat ortamında, hijyene en güzel şekilde dikkat ederek işlemlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sizler de 2021 yılına özel belirlenen göz kapağı ameliyatı fiyatlarımıza dair bilgi sahibi olarak tereddüt etmeden işleminizi yaptırabilir ve genç gözlere sahip olabilirsiniz.