Burun Estetiği Nedir?

En çok tercih edilen estetik çeşitlerinden biri olan burun estetiği hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanma özelliğine sahiptir. Genetik, çevresel ya da doğuştan ve sonradan kazanılan problemlerden dolayı burunda kırılma, deformite ve bozulmalar meydana gelebilir. Bu problemlerin düzletildiği estetik operasyon türüne burun estetiği demekteyiz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastalarımız bize geldikleri zaman öncelikle şikayetlerini dinliyor ve hangi konuda burunlarında bir düzelme olmalarını istediklerini soruyoruz.  Ardından burun çevresi ve üstü gibi alanlarda çizimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çizimler ve dijital fotoğraflar üzerinden nasıl bir yol izlememiz gerektiğine karar veriyoruz. Ardından burundan alınacak bir kemik olup olmadığına karar veriyoruz.  Burun estetiği kapsamında hastamızın hiçbir şekilde acı hissetmemesi adına genel anestezi ya da lokal anestezi altında çalışıyoruz. Hangi anestezi yöntemini kullanacağımıza yapılacak işleme göre karar veriyoruz. Ardından anesteziyle birlikte işleme geçiş yapıyoruz. Burundan alınacak olan kemik ya da kıkırdak dokusu varsa alıyoruz.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun en çok hassas dokuya sahip olan organlardan birisidir. Kıkırdak yapıdan oluşan burunda doğumdan itibaren yapılan bir hatadan ötürü yamukluk meydana gelebilir. Burunda kırılma ya da hassas dokuda bir bozulma meydana gelebilir. Ancak bu konuda hiç kimsenin korku ve endişeye kapılmaması gerekir. Burun estetiği bu açıdan büyük avantajlar sağlayan bir estetik işlemidir.

Tamamen doğal bir sonuca ulaşmak amacıyla yaptığımız burun estetiği işlemlerinde hastalarımız her zaman memnun kalıyor. Burunlardaki bozukluğu gideriyoruz. Yamuk kısımları düzeltiyoruz. Kemerli burunlarda fazlalık olan kemik kısmını törpülüyor ve kısa sürede iyileşme sağlıyoruz. Kaliteli bir iyileşme süreci geçirilmesi adına kullandığımız tüm malzeme ve içeriklerin titiz olmasına özen gösteriyoruz. Kişiye özel kullandığımız materyaller sayesinde estetik işlemi öncesinde de esnasında da sonrasında da her zaman hijyene özen gösteriyoruz.

Yapılan burunların kullanımı iyileşme sonrasında da oldukça kolay ve doğaldır. Bozuk yapılı burunlardan kurtulmak amacıyla mükemmel burunlara ancak ve ancak uzman doktorlarımız ve estetisyenlerimiz tarafından yapılan estetik işlemleri ile sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlar dahilinde sunduğumuz bu işlem sayesinde sizler de bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun olan işlemi yaptırabilirsiniz. Çok daha güzel görünen ve hem sağlık açısından hem de estetik algı açısından size en uygun olan burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Kemerli burun yapısına sahip olanlar için en uygun işlem elbette burun estetiği yaptırmaktır. Burnunda fazladan kemik yapısı olanlar, kıkırdak yapısında eksiklik olanlar, burun uçları çok fazla açık olanlar, burun ucu düşük olanlar ve burun ucu çok yukarı bakanlar da bu işlemden faydalanabilirler. En önemli kriterlerden birisi de 18 yaşını doldurmuş olmaktır. 18 yaşını dolduran ve ihtiyacı olan herkes estetik yaptırabilir.

Ancak mutlaka sağlık sorununa dayalı olarak ya da tamamen estetik kaygıya dayalı olarak olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Burunda herhangi bir sorun olmadığında ise tekrar tekrar düşünmek ve doktorların tavsiyesine de uymak gerekiyor. Estetikten önce ve sonra da dikkat edilmesi gereken tüm hususlar hastalarımıza uzman doktorlarımız tarafından iletiliyor. Bu hususlara uyulduğu takdirde, işlem öncesinde de sonrasında da hastalarımızda gelişebilecek komplikasyonlar en aza indiriliyor.

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her estetik işlemden önce ve sonra dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Burun estetiği öncesinde mutlaka doktorunuzdan tüm kriter ve hususları en ince ayrıntısıyla almanız gerekiyor. Alanında uzman doktorlarımız bu konuda her zaman titiz davranır ve hastalarımıza gereken ayrıntıları verir. Estetik işleminden önceki 10-20 günlük bir süreçte mutlaka alkol ve sigara tüketimine ara vermek gerekiyor. Kanı sulandıran ilaçlardan ve meyve, sebze gibi türevlerden uzak durulması gerekiyor.

İşlem esnasında herhangi bir şekilde kanama ya da kanda pıhtılaşma oluşmaması adına mutlaka kanı sulandırmaktan uzak durulması gerekiyor. Aksi takdirde işlem iptal edilebilir ya da kanama fazlalığı nedeniyle işlem sonucu başarıya ulaşmayabilir. Bol bol su tüketmeye ve bedeni fiziksel olarak da ruhsal olarak da operasyona hazır hale getirmek gerekiyor. İşlem öncesinde ağır hareketler yapmaktan uzak durulmalı ve tamamen güvenli davranılmalıdır. Burnun daha fazla hasar alması önlenmelidir. Burun çevresine manuel hiçbir dokunuş ve işlem yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği öncesinde olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken alanlar mevcuttur. İşlem sonrasında kesinlikle burun çevresine ve bizzat buruna hiçbir müdahalede bulunulmamalıdır. Buruna zarar verecek durumlardan uzak durulmalıdır. Bol miktarda su tüketilmeli ve günde en az 8 saat iyi bir uyku düzenine sahip olunmalıdır. Aynı zamanda burun bandanası çıkarılmamalı ve profesyonel pansumanlara özenle devam edilmelidir.

İşlem sonrasında kesinlikle tam iyileşme bitene kadar yüz üstü yatılmamalıdır. Burun ve çevresine doktor tavsiyesi dışında hiçbir krem ve benzeri kozmetik ürünü sürülmemelidir. Burun çok nemli, çok soğuk ya da çok sıcak ortamlardan uzak tutulmalıdır. Burun gelecek darbelere karşı tam korumaya alınmalıdır. Doktorun tavsiyelerinden kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır.

Tamamen profesyonel bir şekilde bu süreç idare edilmelidir. Kafeinli içeceklerden, asitli içeceklerden ve alkolden uzak durulmalıdır. İyileşme sürecinde göz çevresinde ve göz altlarında koyu morluklar ve şişlikler meydana gelir. Bu durumdan kesinlikle korkulmamalı ve bir müdahalede bulunulmamalıdır. Oldukça olağan olan bu süreci rahat ve konforlu geçirmek gerekiyor.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

2023 yılına özel belirlediğimiz tüm estetik işlemlerin fiyatları oldukça idealdir. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun işlemleri tercih edebilir ve bozuk burun yapısına elveda diyebilirsiniz. Hem doğal görünüme sahip olan hem de tamamen sağlığa zararsız olarak uyguladığımız işlemlerimizden uygun fiyatlar kapsamında faydalanabilirsiniz. Alanında uzmanlığından ve tecrübesinden söz ettiren doktorlarımız sayesinde korkmadan, çok rahat bir estetik işlemi süresi geçirebilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerden başvuru yapabilirsiniz. 2023 yılına özel burun estetiği fiyatlarımızda, kullanılan materyallere, yapılan işlemin boyutlarına ve seçilen doktorumuza göre dalgalanmalar meydana gelebilir, ancak her bütçeye uygun işlemlerdir.