Boyun ve gıdı bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıkları önlemek amacıyla uyguladığımız işlem boyun germe olarak adlandırılır. Oldukça önemli estetik işlemlerimizden birisidir. Estetik cerrahlarımız bu alanda ve diğer tüm estetik alanlarında hijyen kurallarına ve profesyonel estetik kurallarına uyum sağlar. Boyun bölgesi daha fazla kalınlıkla bir deriye sahiptir. Yaş ilerledikçe boyunda kırışmalar ve sarkmalar daha fazla ön plana çıkıyor.

Özellikle de kadınlarda estetik kaygıya yol açan bu durumu düzeltmek için boyun germe ve yüz germe işlemlerine yön veriyoruz. Alanında uzman doktorlarımızla birlikte sizlere daha genç bir görünüm sunmaya hazırız. Boyun bölgesi yalnızca yaş faktörüne bağlı olarak değil aynı zamanda düzensiz beslenme, alkol ve sigara tüketimi, egzersiz yapmama gibi sebeplere bağlı olarak da kırışabilir ve olduğunuzdan daha yaşlı görünebilir.

Bu gibi olumsuz görüntülere yer vermemek ve her zaman genç görünmek için yapmanız gereken tek şey kliniğimize başvurmaktır. Oldukça başarılı bir şekilde yürüttüğümüz süreç sonucunda boyun bölgesinde meydana gelen farkı net bir şekilde görebilirsiniz. Hem boyun bölgesine hem de yüz bölgesine etki eden işlemimiz sayesinde artık kendinizi olduğunuzdan daha genç hissedeceksiniz.

Farklı faktörlerden ötürü erken yaşlarda dahi boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar, sadece yaşa bağlı olarak 55 yaş ve üzerinde meydana geliyor. Özellikle de 55 yaş ve üzerindeki bayanlar bu konuda oldukça hassastır. Boyun dekoltesine de önem veren bayanlar için bu bölgenin her zaman dinç ve genç görünmesi gerekiyor. Hayallerinize ve isteklerinize sizleri kısa sürede ulaştırıyoruz.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Boyun bölgesi kadınlarda da erkeklerde de katmanlı şekilde bir hâl almaya başlayabilir. Bu durum ise kişilerde estetik kaygılara, kötü görünüyorum düşüncesine ve özgüven eksikliğine yol açabilir. Bu tür durumlarla karşılaştığınız zaman hiç korkmanıza ve endişe duymanıza gerek yoktur. Boyun germe işlemimiz sayesinde kırışıklıklara da sarkmalara da diğer boyun deformasyonlarına da veda edebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey kliniğimizden boyun germe işlemi hakkında bilgi sahibi olmak ve derhal bu işleme dahil olmaktır. Boyun bölgesi sadece ön kısımdan görünen bölge değildir. En aşağı kısımdan başlanarak kulak memesi altına kadar uzanan bölge boyun olarak adlandırılır. Yer çekiminin etkisinden ötürü de aşağıya doğru boyunda sarkmalar ve katlı görünen deriler meydana gelebilir. Tüm faktörleri bir kenara bırakarak başarılı neticelere ulaşmak oldukça kolaydır. Boyun bölgesinde fazlalık olan derileri ve yağları alıyor ardından yukarı doğru gerdirme işlemi yapıyoruz.

Gerdirme yaparken çeneyi, gıdıyı, yüzü, kulak memesi arkalarını da hesaba katıyoruz. Yapılan tüm ölçümlerimizde komple bir bütünlük sağlıyoruz. Deriyi sertleştirme amacıyla işleme koyuluyoruz. Eğer gıdı bölgesinde fazlalık olan yağlar varsa alıyor ve ardından dolgu yapılması gereken kısımlara da dolgu yapıyoruz. Kesikleri en görünmeyecek yerlerden açıyoruz ve dikişlerimizi de estetik dikiş olarak atıyor ve iz kalmamasına olanak sağlıyoruz. Maksimum 3-4 cm kesikler açarak operasyonu başarıyla tamamlıyoruz. Hassas bir bölge olduğundan ve biraz uzun süren bir operasyon olduğundan genel anestezi tercihimizdir.

Boyun Germe Kimler İçin Uygundur?

Genel olarak 55 yaş ve üzeri bayanlar boyun germe operasyonunu tercih ederler. Ancak 30-45 yaş arasındaki bireylerde farklı durumlara ve faktörlere bağlı olarak bu operasyonu olabilirler. 55 yaş ve üzeri bireylerde boyun sarkması, gıdı fazlalığı, yağ fazlalığı ve özellikle de kırışıklıklar daha fazla meydandadır ve göze batar. Ancak daha küçük yaş gruplarında kaz ayağı gibi ince çizgilere yönelik olarak da yapılabilir.

Önemli olan hastamızın 18 yaşını tam olarak doldurmuş olmasıdır. 18 yaşını dolduran ve bu işleme ihtiyaç duyan tüm hastalarımız için uygundur. Böylece farklı faktörlere rağmen boyun ve gıdı bölgesinde sorun yaşayan herkes kısa sürede bundan kurtulur ve genç bir boyun görünümüne sahip olmaya başlar.

Boyun Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boyun germe operasyonu en ciddi ve en uzun süren işlemlerimizden birisidir. Bu nedenle operasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken hususları en ayrıntılı şekilde dikkat edilmelidir. Aksi takdirde operasyondan elde edilecek olan başarı çok daha aza inebilir. Başarıyı en üst seviyede tutmak adına operasyon öncesinde de sonrasında da yapılması ve bilinmesi gerekenlerin her biri kliniğimiz tarafından hastalarımıza iletilir.

Operasyondan önce alkol tüketimini sonlandırmalısınız. Sigaradan ve tütün içerikli maddelerden uzak durmalısınız. Operasyon esnasında ve sonrasında kanama oluşmaması için mutlaka kan sulandırıcı tüketimini bırakmalısınız. Kan sulandırmaya yarayan aspirin ve benzeri ilaçlardan uzak durmalı ve yiyecek ve içeceklerinize de dikkat etmelisiniz. Doktorumuzun tavsiyesi dışında kalan hiçbir ürünü kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Boyun kısmına herhangi bir müdahale işlem ya da kozmetik bakımı yaptırmamalısınız. Operasyondan hemen önce bölgenin temiz olduğundan emin olmalısınız. Operasyondan sonra saç kesim işlemi yaptırmak ya da saç boyatma işlemi yaptırmak doğru değildir. Bu kural göz önünde bulundurularak operasyondan önce saç boyatma ve kesim gibi işlemleri en az 1 hafta öncesinden yaptırmalısınız.

Boyun Germe Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ciddi bir operasyon olarak hayata geçirdiğimiz boyun germe ameliyatı sonrasında kulakların arka kısmına dren takıyoruz. Bu dreni takma amacımız bölgede ödem oluşmasını önlemektir. Kulak arkasında herhangi bir sıvının toplanmaması için taktığımız dreni bir gün sonra çıkarmalıyız. Hastalarımızı bu konuda bilgilendiriyoruz ve dreni çıkarıyoruz. Operasyon sonrasında 2 gün içerisinde Lavien Estetik merkezimizden hastalarımızı taburcu ediyoruz.

Taburcu olduktan sonra hastalarımız kendilerini dinlenmeye almalıdır. Ilık suyla duş alınabilir. Ancak ağır egzersizlerden ve aşırı terlemeden kaçınılması gerekiyor. En az altı ayda bir kontrole gidilmesi gerekiyor. Aynı zamanda alkol tüketilmemelidir. Kafein miktarı fazla olan içeceklerden de uzak durulmalıdır. Saç ve makyaj gibi bakım aktivitelerini ise çok hafif hareketlerle yapmak gerekiyor.

Boyun Germe Riskleri Nelerdir?

Tüm komplikasyonlar göz önüne alınarak yaptığımız boyun germe operasyonu en fazla riski olan işlemlerden birisidir. Tüm riskleri hastalarımıza detaylı bir şekilde aktarıyoruz. Uzman doktorlarımız sayesinde tüm riskler en aza indirgenir ve komplikasyon gelişmemesi adına elimizden geleni yaparız. Ancak ciddi bir operasyon olan germe işleminde kanama seyrek de olsa görülebilir. Bu nedenle kan sulandırıcıların tüketimine ara vermek gerekiyor.

Yanlış bir müdahale sonucunda sinirlerde hasar kalabilir. Yanlış atılan dikişler sonucunda kötü izlere maruz kalınabilir. Enfeksiyon kapma riski en yüksek olan işlemdir. Önceden tahmin etmesi zor olan bir risk de saç kaybı yaşamaktır. En tedirgin eden riski ise kalıcı olmamasıdır. Uzun süreli bir şekilde kullanılamaz. Ancak yeni tedavilerle ve işlemlerle yeniden germe sağlanabilir.

Boyun Germe Teknikleri Nelerdir?

Oldukça keyifli ve sağlıklı geçen bir süreç olan boyun germe operasyonunda ameliyatlı ya da ameliyatsız germe teknikleri kullanıyoruz. Ameliyatlı olan teknikte kesikler çok daha derindir ve genel anestezi ile teknik kullanılır. Ameliyatsız germede ise farklı cihazlar kullanıyoruz.

Boyun Germe Fiyatları 2023

En çok merak edilen konulardan biri de fiyatlar konusudur. Boyun germe işlemi herkesin yaptırabileceği ve çeşitli ödeme seçeneklerinden yararlanabileceği ideal fiyatlara sahiptir.